Надбавка за престижність праці

Постановою КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 11.01.2018 р. № 23 внесено зміни до постанов КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I — II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 р. № 373.

Цією постановою передбачено виплату надбавок освітянам, яких умовно можна поділити на 2 групи: тих, які мають на неї право, починаючи з 1 січня та інших, яким може бути встановлено надбавку з 1 вересня.

Право на встановлення надбавки в розмірі від 20 до 30 відсотків з 1 січня 2018 р. мають:

  1. Керівникам, їх заступникам та вчителі шкіл, в яких апробують концепт "Нова українська школа"
  2. Керівникам і заступникам шкіл, в яких апробують концепт "Нова українська школа" хоча б в одному класі та вчителям цих класів.
  3. Вчителям української мови та літератури шкіл з навчанням мовами національних меншин.

Іншим педагогічним працівникам надбавка в розмірі до 30 відсотків може бути встановлена з 1 вересня 2018 року.

Ключова фраза «може бути встановлено». Тобто може бути встановлено, а може й не бути встановлено. Така собі обіцянка-цяцянка.

Як свідчать усні скарги вчителів, станом на сьогоднішній день з 1 вересня не виплачуються не лише надбавки за престижність ні першим, ні другим.

Що робити?

  1. Освітянам 1 групи – звернення до РУО про те, що Ви маєте право на надбавку за престижність професії, у жовтні така виплата була припинена і Ви просите пояснити чому. Також Ви просите надати інформацію про розмір невиплаченої надбавки, погасити заборгованість та (краще окремим зверненням, а можна у тому самому) надати окрему довідку про нараховану та виплачену заробітну плату з 1 січня 2018 року з розбивкою по місяцях та розшифровкою премій та надбавок. ЗРАЗОК ЗАЯВИ про виплату заборгованості тут
  2. Освітянам 2 групи – звернення до Кабінету Міністрів України з проханням надати інформацію хто мав встановити розмір надбавки, чи встановив її та чому не виплачується, і за рахунок яких коштів на житло МВС виділено 2 млрд. гривень? та до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з проханням надати інформацію, на якій підставі Кабмін перенаправив кошти на МВС. Зразок заяви в Кабмін І ВРУ тут

Оновлення інформації за посиланням

Дивіться також

Готовність навчального закладу Освіта
Революційне рішення Права людини
Революційне рішення
12 березня 2019
100
0