Нові штрафи за керування у нетверезому стані

З дня на день очікується підписання Президентом України прийнятого 21.11.18 Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень. 

Що зміниться?

З моменту вступу закону в силу керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції буде не адміністративною, а кримінальною відповідальністю.

За цей кримінальний проступок передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу розмірі від 17 000 до 34 000 гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Під кримінальний проступок входять наступні дії:

  1. Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,

  2. Передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів,

  3. Відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,

  4. Вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником),

  5. Вживання водієм транспортного засобу після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.

За повторний кримінальний проступок штраф від 34 000 до 51 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Наостанок хочу звернути увагу, що у разі притягнення водія до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку може бути враховано в якості обставини, що характеризує вину попередні притягнення до адміністративної відповідальності за керування транспортним у засобом у стані сп'яніння.

Дивіться також

Революційне рішення Права людини
Революційне рішення
12 березня 2019
95
0