Підключення громадської організації до СЕВ ОВВ

Спілкуючись з різними інститутами громадянського суспільства (ІГС) зі сфери електронної демократії зрозуміло, навіть вони не знають про можливість підключення ІГС (з 29.12.2015 року) до системи електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ).

Станом на 19.02.2021 року такою можливістю скористалися лише декілька ІГС: ГО «Українська Демократія», ГС “СУП”, ГО “Офіс ефективного регулювання”, Атомпрофспілка та Профспілка працівників освіти і науки України. Наразі кількість учасників СЕВ ОВВ становить 2970, серед них: КМУ, міністерства, інші ЦОВВ, їх територіальні органи, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, комерційні організації тощо. З листопада 2020 року дозволили підключатись навіть фізичним особам-підприємцям.

Ймовірно, що багатьох ІГС вводить в оману сама назва системи, яка, начебто, передбачає її використання виключно ОВВ. Також, можливо, представники ІГС вважають процедуру підключення складною або нереальною для громадського сектору.

Віднедавна, процедуру підключення максимально спростили, не треба вже готувати письмову угоду, надсилати або везти її до Держінформресурсу (ДІР). Тепер подається заява про приєднання до договору через онлайн-кабінет, на заяву накладається КЕП керівника ІГС, ДІР перевіряє заяву та надає їй реєстраційний номер (якщо немає зауважень), що вважається укладенням договору приєднання. Більш детально про процедуру тут: https://dir.gov.ua/pidkliuchennia . З практики ГО “Українська Демократія” щодо переукладання договору: 15 січня 2021 року (п’ятниця) була подана заява про приєднання, 19 січня 2021 року (вівторок) заява була зареєстрована, по суті 2 робочих дні.

Для чого інститутам громадянського суспільства СЕВ ОВВ? Якщо ваші ІГС регулярно надсилають та отримують кореспонденцію від органів виконавчої влади, то у вас є 2 варіанти: пошта або кур’єр, що є дорого, повільно та треба ще телефоном в канцелярії дізнаватися про реєстраційний номер. Варіант електронна пошта юридично (проте не завжди фактично) доступний лише для громадських організацій, щодо звернень яких є висновок Верховного Суду. Для електронних звернень інших ІГС орган виконавчої влади може послатись на пункт 45 Типової інструкції… https://bit.ly/2OOheU5 та не реєструвати їх. 

Дивіться також