Небайдужі кияни зібрались, аби очистити крижані доріжки неподалік від метро Голосіївська.

Охочих працювати вийшло багато, тож розбились на декілька команд. Вважаю, нашій - дісталась найкраща локація. Поруч ставок і національний природний парк. Задача: розчистити стежку до вулиці Рильського.  

Трохи з наших діалогів:

- Ну що дівчата, культурно проводимо час! З дрючком та лопатами!

- Розчистимо дорогу до Музею, вже ніхто не скаже, що не зміг дійти!

- Стань ландшафтним дизайнером. Проклади стежку через сніжні завали.

- А я в дитинстві хотіла двірником стати. Бо після роботи відчуття чистоти.

- Знаєш, а я теж. Але з інших причин. Уявляла собі, стоїш, метеш двір десь в красивому місці, а всі тобі вдячні, вітаються. Але мене мама застидала. І лише в 30 років вийшла на перший суботник, аби подолати свої страхи.

- А ми колись саме тут вичистили простір від сміття, тепер - від снігу. Тут межа з парком, взагалі, ніхто не прибирає, напевно, окрім нас.

- То треба запросити депутатів. Перед виборами і дерева садять, і суботники проводять. Хай, може, і зараз стараються. Хто тут є в районі з депів?

- Юрченко.

Німа пауза. Тут дівчата згадують статті щодо його вчинків і з розумінням кивають головами:

- Так, так. Йому, щоб очиститись і відбілитися, треба працювати, робити добро.

- А поет Рильський, - одна з дівчат показує на табличку; остання знаходиться перед сходами на однойменну вулицю, далі - музей імені Максима Рильського, - був останнім, хто чистив Горіхуватські ставки у парку. І до речі, Максим Тадейович двічі був обраним у Верховну Раду.

- О, то ми простір почистили, в честь нас теж щось назвуть, як парк імені Рильського в честь поета?

- Для цього треба зробити щось більше. І не шукати слави. І ще хотілося б відмінити ганебну реконструкцію, що пропонують зробити у парку. Благоустрій потрібен, звісно. Але він не в тому, аби перекладати плиточку, яку просто нав'язують під виглядом реконструкції. Поговорили загалом, як громада Голосіївського району поєдналась у рух #ГолосіївськийпаркSOS, аби зупинити руйнування унікальної екосистеми НПП "Голосіївський" та відстояти шматок природи в самому центрі міста, інформувати про бездіяльність відповідальних органів та оголошувати, наприклад, збір підписів щодо зупинення злочинного захоплення природних ресурсів парку.  

... Так в розмові ми і завершили нашу роботу. Тим часом інші команди подолали лід теж. Стало більше вільного простору від крижаної стихії навпроти центру Довженка, переходу до станції метро Голосіївська, очистилась доріжка, що веде до вулиці Рильського. Кожна людина отримала щось своє. Живе спілкування, нетворкінг, відчуття задоволення від роботи, безпечні переходи, чистоту, класні фоточки (теж важливо), нові знайомства.

Після роботи пили чай, каву. Що приємно, у багатьох - замість одноразових стаканів - свої кружки. По ним видно, що збираються еко-свідомі люди.

Далі... Хтось побіг в свій двір натхненно вигрібати сніг, хтось готувати звіт, - до речі, дуже вдячна громадській ініціативі @Києве мий за організацію події, - а хтось задумався, чи не забирає хліб у комунальників. Бо у доброго господаря чи господині завжди є лад, і зайві люди "на кухні" не потрібні. Одначе, цей хліб не легко здобувається, якщо чесно, тому такі акції потрібні. Вони гуртують людей і показують: бажаєш позитивних змін, іди і роби.  

Правильний нетворкінг і альтернатива фітнесу це співпраця з @Києве, мий. Якщо знаєте такі місця, де варто прибрати наступного разу, лишайте свої заявки в чатику @razvelibardak. Але не просто пишіть, долучайтесь теж. Лопат вистачить усім!