4 червня Верховна Рада розглядатиме проект змін до Виборчого кодексу

У містах з населенням від 15 тис. осіб вибори згідно законопроекту пропонується проводити за пропорційною системою за відкритими списками.

Запровадження застави для кандидатів, які йтимуть за мажоритаркою в розмірі 20% від мінімальної зарплатні. Для висуванців за партійними списками застава зменшиться в чотири рази. Так на кожні 10 тис. виборців у містах з більше 90 тис. населення кожній партії на старті виборів доведеться спочатку викласти одну мінімальну зарплатню (зараз 4723 грн), а за мера — близько 1 млн грн.

Посилення ролі депутатських груп (об'єднання позапартійних народних депутатів) у місцевому виборчому процесі. Наразі ці групи можуть формуватися лише для роботи в парламенті. Пропонується розширити їх сферу - депутатські групи зможуть впливати на формування виборчих комісій за умови укладення ними угоди про співпрацю з однією партією.

Пропонується дозволити обласним організаціям партій висувати кандидатів на місцевих міських виборах і подавати кандидатури до складів виборчкомів замість міських і районних організацій, якщо останні відсутні в структурі партії.