Мінімізація корупційниї ризиків у Міністерстві оборони України

Про зміни, які вдалось досягнути у Міністерство оборони України у рамках нашої ініціативи. І про те, що потрібно ще зробити - рекомендації, які ми підготували спільно з партнерами.

📌 Отже, що було зроблено:

- У Державному земельному кадастрі станом на 1 півріччя 2019 року зареєстровано 241,26 тис. га (51,2 %, показник 2017 року – 24 %).

- Поновлено право користування на попередньо неправомірно вилучені та самовільно зайняті земельні ділянки землекористувачів Міноборони площею 51 268, 79, га.

📌 Що необхідно зробити:

1. Генеральному Штабу ЗСУ, Міністерству оборони – визначити та сформулювати майнову політику МО, якою встановити, яке майно йому необхідне, яке майно є надлишковим та що з ним потрібно робити. Прозора система управління майном має визначати перелік майнових об’єктів (земельних ділянок, будівель, приміщень) за територіальним та функціональним принципами; визначати критерії віднесення майна до надлишкового та регламентування дій (форми документів, переліки документальних додатків) щодо його подальшого розпорядження або використання.

2. Міністерству оборони – забезпечити автоматизований, геопросторовий облік та контроль земель та іншого нерухомого майна Міністерства оборони.

3. Ініціювати рішення КМУ про звірку (документальна та фактична) обліку земельних ділянок, що належать до земель оборони з Держгеокадастром – остання була в 1996 році, її дані варто взяти за основу.

4. З метою забезпечення реєстрації земель державних підприємств МО організувати заходи з правового оформлення земель ДП Міноборони (майже 20 % земель оборони). Довідково: ГоловКЕУ забезпечує лише реєстрацію земель військових частин.

5. Розробити та подати на ухвалення КМУ Порядок присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, що належить до земель оборони з типовим технічним завданням на виконання робіт з формування земельної ділянки.

6. КЕУ у діяльності з реєстрації земель оборони передбачити систему вхідного контролю – виконавець послуг з формування земельної ділянки зобов’язаний дублювати повний пакет документів, який подається в органи Держгеокадастру для присвоєння кадастрового номера у в головКЕУ, яке в свою чергу вносить ці дані в свою ГІС-систему (програмно- аналітичний комплекс).

Oksana Velychko Olesya Arkhypska Muhaylo Serebryakov Оксана Лазаренко Крячко Віталій Гриб