Не треба розмовляти з виборцями як з "блондинками"!

На платформі Мінцифри з’явилась он-лайн школа, або освітня підбірка роликів “Виборець”, що має на меті розповісти громадянам про особливості місцевих виборів цієї осені. Ідея, мабуть, правильна, але форма її реалізації нас прикро вразила своєю принизливим ставленням до жінок, з яких заздалегідь — з першого ж ролика – ліплять персонажів з анекдотів «про блондинок».

“Найяскравіші” цитати з роликів:

- Поясніть мені, дівчині з темним волоссям, але все ж таки дівчині… -- це ведуча звертається до експерта з переліком запитань, які, за задумом, повинні виникати у голові пересічного виборця. Як вам?

- Олю, ай лав ю, ти - сексі! – озвучує на камеру звернення до самої себе з листа якогось шанувальника.

- Дякую за «сексі!» - кокетна відповідь ведучої перед тим, як вона знов повернеться до питань виборчого законодавства.

Образ, що жінки “тупі” - це офіційна позиція Мінцифри?

Жіночий рух “За Майбутнє” вважає ненормальною ситуацію, коли – з одного боку— Україна підтримує різноманітні міжнародні декларації щодо рівноправ’я жінок, а з іншого – державна установа за гроші платників податків створює “просвітницькі” ролики, в яких ведуча позиціонує жінок, як сексі-об’єкти зі слабким інтелектом.

Ми вимагаємо, щоб всі знали, скільки бюджетних грошей було витрачено на цей “шедевр”. З якого бюджету вони залучались? Ми вимагаємо прибрати серіал з сайту державного органу влади - Мінцифри, відкорегувати його контент, вилучити всі образливі та принижуючі людську гідність епізоди.

Наполягаємо на проведенні розслідування: яким чином даний продукт з’явився у відкритому доступі.

Ми вимагаємо, щоб було звільнено усіх, хто причетний до цього ганебного прояву сексизму.