Спростування маніпулятивної інформації

У зв’язку з активним поширенням у медіа інформації про те, що Oksana Velychko, керівник ГО "Разом проти корупції", нібито не змогла пояснити походження свого майна, прес-служба організації просить поширити заяву-спростування.

Звертаємо увагу на те, що 30 січня 2019 Оксана Величко надала вичерпні пояснення щодо походження власного майна на особистій сторінці у Фейсбуці http://bit.ly/2MWZotj

Вся інформація з поясненнями також була надана журналісту програми "Гроші" (канал 1+1). Проте, журналіст проігнорував її та не згадав у сюжеті, що дає підстави думати про замовність цього сюжету.

“У сюжетах маніпулятивно стверджується ніби моє майно було неправомірно набуте у період моєї антикорупційної діяльності в рамках ініціативи «Разом проти корупції» (з 2016 року), - зазначає Оксана Величко. - Насправді, я 20 років займалася бізнесом, маю 2 свої компанії, працювала у міжнародних компаніях з високими гонорарами. Майно, про яке зазначається у сюжеті, було набуте саме у цей період (до 2016 року). Я жодного дня не працювала на державній службі”.

Про те, що інформація у вищезгаданому сюжеті є викривленою також повідомив Andrei Marusov, громадський діяч. Коментар Андрія стосувався іншого питання, але був використаний у “викривальному” сюжеті проти Оксани Величко http://bit.ly/2GpvVXn.

З цього приводу міжнародна організація Transparency International Ukraine закликала журналістів дотримуватись журналістських стандартів http://bit.ly/2SrGeAO.

Також раніше Реанімаційний Пакет Реформ - РПР опублікував заяву на підтримку “Разом проти корупції” та Оксани Величко http://bit.ly/2HUG8xD

Припускаємо, що дискредитацій кампанія у ЗМІ ініційована організаторами корупційних схем, проти яких виступає “Разом проти корупції”. Останнім часом важливим напрямком для громадських активістів є ліквідація корупційної схеми на ринку оцінки майна (існування корупційних майданчиків – посередників). Через цю схему кожен українець при продажі своєї нерухомості змушений переплачувати 1,5 тис. грн чотирьом приватним посередникам. У масштабах країни - це 1 млрд грн щороку.

Публікуємо цю інформацію для припинення подальших маніпуляцій. Просимо журналістів звертатись за коментарями до прес-служби “Разом проти корупції” та не поширювати замовну інформацію. 

Дякуємо!

 

P.S. Сторінка під назвою "Школа казино" змінила назву і перетворилась на Школа Новин. На сторінці з'явилась реклама ще одного замовного сюжета від Народна Правда. Цей ресурс веде просто до екс-міністра доходів Олександра Клименка, що втік до Росії http://bit.ly/2GnPK1v.

Зараз цей сюжет активно крутиться в рекламі на сторінці, що була створена декілька місяців тому. Що наводить на думку про замовний характер цього "розслідування".