Запобігання корупції має бути сфокусоване на змінах до законодавства

Якщо корупційні схеми зашити в закони і підзаконку, і експлуатувати їх по повній, оббираючи державу, то це НЕ Є КОРУПЦІЄЮ у традиційному її визначенні. У той час як усі «розумні» люди давно не порушують законодавство, а пишуть його під себе.

Відтак, запобігання корупції має бути сфокусоване на змінах до законодавства, змінах і удосконаленні бізнес процесів роботи органів влади, - саме те, що робимо ми в Разом проти корупції

Хавронюк Микола поклав на слова ті явища, що давно інтуїтивно усвідомлювала, але не змогла сформулювати:

"Сьогодні презентовано 100+ корупційних схем (Антикорупційний порядок денний для Уряду та громадськості). Детальніше про це на сторінці Oksana Velychko Посилання на дослідження даю.
Хочу лише зазначити, що насправді всі ці корупційні схеми, як виявляється, корупційні умовно, бо всі вони прописані в тому чи іншому акті законодавства, що робить їх зовні (формально) легальними.
Чому так? Тому, що корупційним злочином наразі не визнається використання службовою особою влади чи службових повноважень з метою одержання неправомірної вигоди, якщо не доведено причиновий зв'язок із заподіяною цим майновою (!) шкодою. Отже, створення службовою особою схеми, яка надасть їй або її оточенню можливість стягувати із співвітчизників прямо в свою кишеню мільйони гривень щороку... не є корупційною схемою.
Наприклад, не є корупційною схемою широко розрекламований "шлюб за добу", вартість якого в різних комунальних підприємствах сягає від 5 до 12 тисяч грн., з яких до місцевого бюджету доходить аж 85 коп.
Схожих схем "Разом проти корупції" і партнери виявили 139. Насправді їх - тисячі!
Що треба робити?

  1. Не сподіватися на НАБУ, САП, ДБР, НП і ВАКС. Якщо ці схеми не злочин, то це "не їхня підслідність". Іншими словами, органи досудового розслідування, прокуратура і суд зараз тут мало чим допоможуть.
  2. Нищити схеми. Зокрема, шляхом скасування відповідних актів - аж до законів, якими вони запроваджені.
  3. Визначити в законі, що корупційним злочином є будь-яке умисне зловживання службовою особою владою чи службовими повноваженнями з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи іншої особи (власне, так цей злочин і сформульовано у ст. 19 Конвенції ООН проти корупції). Тобто, зазначене зловживання + наявність вказаної мети = злочин. Зазначене зловживання + досягнення вказаної мети = злочин з обтяжуючою обставиною".

Дякую за фото Kseniya Grodzinskaya

Повний список антикорупційних заходів Повний список антикорупційних заходів тут