ДОЗ МО – Департамент Саботажу та Диверсії при Медслужбі МО України?

У 2008 році ЦРУ США оприлюднило старе керівництво часів Другої світової з організації диверсій і саботажу в тилу ворога.

Методи викладені у ньому були нехитрі, але вкрай дієві. Особливо здивували американці способами саботажу на рівні організацій.

Ось 10 найпотужніших способів, серед яких ви раптом для себе виявите всі ті, якими і сьогодні з такою старанністю використовують більшість “реформаторів” України:

  1. Наполягайте на тому, щоб все робилося за заздалегідь узгодженим та затвердженим графіком. Ніколи не допускайте скорочення термінів ухвалення рішень для прискорення процесу.

  2. Виступайте з промовами. Говоріть якнайчастіше і довше.

  3. Якнайчастіше ставте нерелевантні питання, сперечайтеся про точні формулювання резолюцій.

  4. Повертайтеся до рішень, ухвалених на останньому засіданні, і намагайтеся знову порушити питання про їх доцільність.

  5. Заохочуйте неефективних працівників, незаслужено підвищуйте їх по службі та доручайте їм найвідповідальнішу роботу.

  6. Дискримінуйте ефективних співробітників і несправедливо скаржтеся на їхню роботу. Збільшуйте паперову роботу: вимагайте письмових розпоряджень у кількох примірниках, ведіть тривале листування про деталі завдання та ставте нескінченні запитання.

  7. Влаштовуйте конференції, коли є важливіша робота.

  8. Помножуйте кількість процедур та дозволів. Подбайте про те, щоб для схвалення потрібно було пройти щонайменше три інстанції.

  9. Передавайте всі важливі питання до комітетів для «подальшого вивчення та розгляду».

  10. Намагайтеся створити якомога більше таких комітетів — не менше 5!

Навіщо такий довгий вступ?

До того, що на рівні справді багатостраждальної Медичної Служби Міністерства Оборони йде реформа, яка має підвищити її ефективність. Але якщо подивитися які робляться для цього кроки, то створюється думка, що хтось проводить цілеспрямовану диверсію, покликану ще більше скувати по руках медиків, позбавивши тим самим наших поранених останньої надії на порятунок!

З самого початку, замість того, щоб дати спокій все робоче, і вирішити проблеми неробочого, усунувши різного роду рудименти минулого (а багато наказів та інструкцій на рівні КМС 50 річної давності), "для кращої координації і комунікації" була створена ЩЕ ОДНА додаткова організація - Департамент Охорони Здоров'я або ДОЗ МО.

Департамент, який спочатку замість допомоги фронту почав займатися саботажем, оскільки до його лав з фронту були викликані і так вкрай дефіцитні медичні працівники.

І ось через 3 місяці, коли штатний розклад департаменту, корисні функції якого залишаються таємницею, було заповнено, поверх департаменту створили ще одну організацію! 

До якої з фронту планують зняти ще близько 40 дефіцитних медичних працівників!

В результаті ми маємо на сьогодні незрозуміло ким і навіщо створений таємний департамент, який фактично саботує роботу КМС МО. І цей монстр продовжує пожирати стратегічно потрібний фронту персонал.

Це при тому, що зараз все вище військове керівництво говорить про те, що у нас у пріоритеті збереження життів солдатів, а не будівництво непотрібних бюрократичних багатоповерхових конструкцій, що заважають працювати!

Якби департамент був створений на лінії фронту та забезпечував постійно зростаючу потребу в медиках – йому не було б ціни.

Але чому він робить усе те, від чого Україні давно настав час відмовитися?

Чому зараз на другий рік війни, коли досвід підказує, чого варто і необхідно позбутися - ми займаємося тим, що самі собі створюємо труднощі?

Це вже якщо забути про паперові та по суті марні звіти, на складання яких начмеди витрачають тижні, замість займатися пораненими!

ДОЗ МО створено 3 місяці тому, і за фактом нічого крім шкоди цей "корисний" департамент не продемонстрував.

Що далі?

Що станеться, коли Департамент запрацює на повну силу?

Розміри саботажу та диверсій у медицині приймуть катастрофічні характер та розміри?