ПиzдЯть і пИzдять. ПИzдять і пиzдЯть...

Ще у 2018 році тому патріотичні активісти #FRD намагалися радикально-ефективними методами докричатися до вітчизняного чиновництва: «Бляхамуха, робіть хоч щось по кібербезпеці!»

Пройшло 5 років, з яких півтора року найжорстокішої війни з давнім ворогом.

Уроки вивчено? Досвід враховано? Заходів вжито?

Назар. Ілля. Харитон. Уляна. Ярослав.

Сайт Національної суспільної телерадіокомпанії «Суспільне мовлення» (і не тільки сайт) покладено рашистськими хакерами.

Застосовано стару, як лайно мамонта методику: спам-фішинг, вхід в систему, закріплення, вивчення, файл з паролями (у відкритому вигляді, ага) - а далі тотальна зачистка. Випотрошили капітально, до кісточок. Хтозна коли підніметься і чи повністю.

Тобто у державного національного мовника не було навіть натяку на якусь кібербезпеку. Це у розпал тотальної кібервійни - як складової війни наземної. Жодного інфо- та/або кібер підрозділу або хоча б одного фахівця. Кваліфікація «ойтишніків» - на рівні ватерлінії крейсеру «москва», бо ж усіх толкових - розігнали.

Зате у країні 100500 кіберцентрів, ще більше пихатих чиновників з надутими щоками, десять «основних суб’єктів кібербезпеки» та бравурні заяви Президента: «Побудована інфраструктури кібербезпеки», «і ця мережжа, яку ми побудували – спрацювала», «..в державну структуру були інтегровані найкращі ІТ-фахівці з ринку» https://cutt.ly/aMkMKBH

Плюс Мінцифра зі своїми хотєлками, Діями та неконтрольованими бюджетами. А ще космічні амбіції Держспецзв’язку, яка прагне ще більше повноважень і шоб їм за це нічого не було.

А між тим, захист державних інформаційних ресурсів, яким безумовно є «Суспільне» – це зона прямої відповідальність ДССЗЗІ.

Але даю що завгодно на відсіч, що й цього разу Держспецзв’язку відмажеться у своєму фірмовому стилі «Так а ми тут при чому? Вони самі винні!»

Далі буде так: керівництво Суспільного получить потужний пістон, від того ж Держспецзв’язку, а ще від СБУ, РНБО та ще когось. А потім отримає екстрене бабло «на кібербезпеку». Бабло успішно попилять, і на тому справа закінчиться. А якщо рашн-хакерсам буде не ліньки ще раз хакнути «Суспільне» за кілька місяців - вони це зроблять знов. Тому ще це знов буде легко.

А все тому, що попри жорстокі уроки кібервійни 2014-2018 та ще жорстокіші уроки кібервійни поточної - у країні нічого принципово не міняється у сфері кібербезпеки.

Окозамилювання замість реальних реформ, більше поліцейських функцій замість побудови довіри, брехливі заяви, в які мало хто вірить та десятки мільйонів освоєних разом з донорами доларів (і ще більше заплановано https://cutt.ly/UwrPnc7b ).

Але по суті дійові особи все ті ж: Назар. Ілля. Харитон. Уляна. Ярослав.

Національний мовник і сам без трусів, і «захисники» плювати на нього хотіли. Аж поки не вжарило.

Все залишається так, як було 5-10-15 років тому. І найближчим часом нічого не зміниться, точно вам кажу.

ПиzдЯть і пИzдять. ПИzдять і пиzдЯть. Вибачте мою французьку, але отака вона, сувора правда.

І нічого у цьому Світі, навіть найбільша за всю сучасну історію України війна за незалежність - не в силах змінити прогнилу й запліснявілу систему національної кібербезпеки.

Мабуть, нам пороблено. Інших пояснень придумати не можу. Усе це далеко поза межами здорового глузду.

І давно.