Мінімізація корупційниї ризиків у Міністерстві аграрної політики та продовольства України

Продовжуємо знайомити вас зі змінами, яких вдалось досягнути у міністерствах у рамках нашої ініціативи за останніх пів року. А також ділимось рекомендаціями, які ми підготували спільно з партнерами, про те, що потрібно ще зробити. Сьогодні розповідаємо про Міністерство аграрної політики та продовольства України, яке тепер буде реорганізоване та приєднане до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

📌 Отже, що вдалось зробити:

- Спільно з Мінагрополітики, Мінрегіоном, ДП «Діпромісто» та за участі галузевих експертів з питань містобудування та земельних відносин підготовлено проект нормативно-правового акта про співвідношення типів територій за функціональним використанням згідно містобудівної документації місцевого рівня та допустимих видів цільового призначення земель.

📌 Що необхідно зробити:

- Мінрегіону, Мінагрополітики погодити із зацікавленими ЦОВВ, затвердити та забезпечити державну реєстрацію в Мін'юсті проекту нормативно-правового акта про співвідношення типів територій за функціональним використанням згідно містобудівної документації місцевого рівня та допустимих видів цільового призначення земель.

- Мінагрополітики розпочати оприлюднювати на своєму сайті звіти Управління внутрішнього аудиту про проведену роботу, які щороку направляються до Міністерства фінансів та відображають суми втрат, понесених за виявленими аудитом обставинами.

- Мінагрополітики створити експертну групу за участі представників Держгеокадастру, Мінрегіону, «Разом проти корупції» та галузевих експертів для вирішення таких завдань:
☑ як забезпечити інформаційну взаємодію містобудівних кадастрів, Державного земельного кадастру. Відображення на Державному земельному кадастрі меж земель оборони, земельних ділянок МОН, МОЗ та ін.
☑ як забезпечити повний перехід на єдину топографічну та картографічну основу в державній системі координат, що створить основу для інтеграції інформації як земельників так і містобудівників.

- Держгеокадастру:
☑ розробити та провести тестування програмного забезпечення для переведення оформлення земельних ділянок в електронний вигляд без паперової землевпорядної документації.
☑ розробити та подати до Кабінету Міністрів України проект закону щодо оформлення земельних ділянок шляхом електронної процедури.

- Держпродспоживслужбі:
☑ підготувати звіт про ефективність впровадження засобів відеофіксації перевірок, у якому відобразити інформацію про вартість обладнання, технічні особливості оснащення у використанні, % суб’єктів господарювання, які заперечують застосування перевіряючими відеофіксації перевірки, переваги та недоліки для подальшого поширення такого досвіду на інші органи (зокрема, Державну екологічну інспекцію). У звіті також відобразити інформацію про те, чи проходили прилади відеофіксації відповідну технічну сертифікацію для можливості використання їх як доказів у суді; кількість випадків оскарження перевірок в судовому порядку.

Oksana Velychko Olesya Arkhypska Muhaylo Serebryakov Оксана Лазаренко Крячко Віталій Гриб