Мінімізація корупційниї ризиків у Міністерстві культури, молоді та спорту України

Обидва ці міністерства ліквідовують ❌ та створюють Міністерство культури, молоді та спорту України.

Та є досягнення, про які хочемо розповісти. Протягом останніх пів року у Міністерство культури України та Мінмолодьспорту були досягнуті певні зміни, які, сподіваємось, нове міністерство продовжить впроваджувати.

📌 Що було зроблено разом у Мінкультури:

- Вилучено із Порядку визнання населеного місця історичним (Постанова Кабінету Міністрів від 03.07.2019 р. No 909) норму про застосування історико-містобудівного обґрунтування як корупційного інструменту порушення законодавства про охорону культурної спадщини, містобудівних обмежень та державних будівельних норм.

📌 Що необхідно зробити:

- Міністерству оприлюднити для ознайомлення та обговорення, розроблений Мінкультури, комплексний проект змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини».

- Міністерству внести відповідні зміни до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини (Наказ Мінкультури від 11.03.2013 р. No 158) та перетворити Державний реєстр нерухомих пам’яток України та місцеві переліки об’єктів культурної спадщини в одну електронну базу з архівом сканкопій документації про об’єкти культурної спадщини.

- Мінфіну забезпечити надання бюджетного фінансування для оцифрування та автоматизації даних Державного реєстру нерухомих пам’яток України та місцевих переліків об’єктів культурної спадщини, перетворення їх в сучасну геоінформаційну систему.

- Кабінету Міністрів внести зміни до Рекомендаційних переліків структурних підрозділів державних адміністрацій, доповнивши їх структурним підрозділом з питань охорони культурної спадщини (зміни до Постанови Кабінету Міністрів від 18.04.2012 р. No 606).

📌 Що було зроблено разом у Мінмолодьспорту:

- Спільно з Мінмолодьспорт, Державним інститутом сімейної та молодіжної політики та за участі галузевих експертів з питань оцінювання опрацьовано концепт моніторингу програми «Молодь України», на підставі якого підготовлено тендерну документацію для учасників щодо підготовки тендерних пропозицій на закупівлю за предметом «здійснення моніторингу реалізації проектів та заходів Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2016-2020 роки.

📌 Що необхідно зробити:

- Міністерству провести аналіз проблемних питань діючих механізмів здійснення контролю ефективності реалізації заходів громадськими організаціями програм (проектів, заходів), що отримали бюджетну підтримку; спільно з громадськими експертами удосконалити і прийняти методику моніторингу ефективності виконання громадськими організаціями програм (проектів, заходів), що отримали бюджетну підтримку та провести її експертне обговорення.

Oksana Velychko Olesya Arkhypska Muhaylo Serebryakov Оксана Лазаренко Крячко Віталій Гриб