Мінімізація корупційниї ризиків у Міністерстві охорони здоров'я України

Про зміни, які вдалось досягнути у Міністерство охорони здоров'я України у рамках нашої ініціативи протягом останнього пів року. І про те, що потрібно ще зробити - рекомендації, які ми підготували спільно з партнерами.

📌 Що було зроблено:

- Розроблено Концепцію єдиної веб–платформи з оприлюднення вакантних посад керівників закладів охорони здоров’я.

- Проадвокатовано Постанову КМУ «Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього» від 17.04.2019 р., що забезпечує правові передумови для впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності.

📌 Що необхідно зробити:

- МОЗ привести свої нормативно–правові акти у відповідність до Постанови КМУ «Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього» та з метою оновлення алгоритму оформлення листка непрацездатності задля його формування у Електронному реєстрі.

- МОЗ та ФСС розробити Порядок проведення перевірок ФСС листків непрацездатності задля забезпечення функціонування ефективного механізму перевірок листків непрацездатності.

- ПОВТОРНО: МОЗ внести на затвердження КМУ проект змін до Постанови КМУ від 27.12.2017 р. № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я» з-поміж яких:
☑ оприлюднення інформації про вакантні посади керівників лікарень та перебіг конкурсу на єдиному веб- порталі;
☑ встановлення прямої норми про відкритість засідань комісії;
☑ розширення переліку ГО, що можуть подавати кандидатів до складу конкурсних комісій та ін.

- МОЗ забезпечити функціонування єдиної веб-платформи з оприлюднення вакантних посад керівників закладів охорони здоров’я.

- МОЗ вжити заходів для забезпечення впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності у строки, передбачені планом виконання: налагодити інтеграцію процедури оформлення листка непрацездатності у Електронному реєстрі листків непрацездатності із електронною системою охорони здоров’я eHealth.

Oksana Velychko Olesya Arkhypska Muhaylo Serebryakov Оксана Лазаренко Крячко Віталій Гриб