Мінімізація корупційниї ризиків у МВС України

Про зміни, які вдалось досягнути у МВС України / Головний сервісний центр МВС у рамках нашої ініціативи протягом останнього пів року. І про те, що потрібно ще зробити - рекомендації, які ми підготували спільно з партнерами.

📌 Що було зроблено:

- МВС спільно з «Разом проти корупції» та фахівцями автошкіл підготовлено та затверджено урядом зміни до постанов Кабінету Міністрів від 08.05.1993 р. No 340, від 20.05.2009 р. No 487, від 20.05.2009 р. No 490 про вдосконалення регулювання в сфері діяльності автошкіл, підготовки водіїв та видачі водійських посвідчень, впровадження відеофіксації при складанні іспитів для отримання водійського посвідчення, безстрокової акредитації автошкіл та електронізацію свідоцтв про їх закінчення.
- «Разом проти корупції» з фахівцями автошкіл підготовлено та обговорено спільно зі спеціалістами Головного сервісного центру зміни до Інструкції від 07.12.2009 р. No 515 щодо:
1) унеможливлення корупції при проведенні іспитів на отримання водійського посвідчення, зокрема шляхом впровадження фіксації теоретичного та практичного іспитів за допомогою технічних засобів, технології ідентифікації за обличчям;
2) вдосконалення процедури акредитації автошкіл таким чином, аби унеможливити блокування роботи автошкіл, які реально здійснюють підготовку водіїв (зокрема, за дрібні правопорушення) та зробити невідворотною позбавлення акредитації автошкіл, які «торгують свідоцтвами» (першою хвилею).

📌 Що необхідно зробити:

- Головному сервісному центру МВС розробити покроковий план організації, впровадження та моніторингу пілотного проекту з впровадження відеофіксації, ідентифікації за обличчям при здачі іспитів для отримання водійського посвідчення.
- Головному сервісному центру МВС унеможливити штучне блокування сервісними центрами роботи автошкіл через безпідставну нереєстрацію навчальних груп з підготовки водіїв транспортних засобів – шляхом автоматизації реєстрації груп.
- Головному сервісному центру МВС вилучити із проекту Інструкції про акредитацію автошкіл всі норми, які дозволяють позбавляти автошколи акредитації за дрібні або вигадані правопорушення.
- Головному сервісному центру МВС вилучити приватного монопольного посередника при наданні автошколами електронних відомостей в ЄДР МВС.

Oksana Velychko Olesya Arkhypska Muhaylo Serebryakov Оксана Лазаренко Крячко Віталій Гриб