Ігор Кушнір забудував розкішними котеджами землю “Київміськбуду”, яка на 80% належить територіальній громаді Києва

Виведену землю “Київміськбуду”, яка на 80% належить територіальній громаді Києва у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні BihusInfo.

За словами журналістів, йдеться про майже 2 гектари, які раніше перебували у комунальній власності.

“На початку 2000-х Київрада передала цю ділянку дочірньому підприємству “Київміськбуду” – “Екос” – для експлуатації та обслуговування бази відпочинку. 2013-го, через рік після призначення Ігоря Кушніра президентом компанії, базу продали приватній компанії “Лісоргбуд”, створеній за місяць до операції. Серед засновників "Лісоргбуду" тоді була тітка дружини Кушніра Оксани. Землю під нерухомістю фірма отримала в оренду. Зараз на ній уже звели низку будинків, власниками яких значиться близьке оточення Ігоря Кушніра”, — йдеться у матеріалі.

Зокрема, двоповерховим особняком понад 400 квадратів володіє землячка Кушніра Лариса Ільченко, родом із Кременчука.

“Там Ільченко була зареєстрована як ФОП, займалася “наданням послуг мобільного харчування”, а потім опинилася серед власників “Лісоргбуду” разом із тіткою дружини президента “Київміськбуду”. Будинок нещодавно виставляли на продаж та оцінили його у 100 мільйонів гривень”, — з'ясували розслідувачі.

Журналісти також виявили, що ще одним будинком понад 600 квадратів на території бази відпочинку володіє Наталія Чухліб — дружина брата Оксани Кушнір.

“Третій особняк площею близько 400 квадратних метрів записаний на Володимира Криворучка, також родом із Кременчука. Там Криворучко раніше керував компанією Кушніра, цим же, по суті, займається і зараз у Києві – займається структурами родини Кушнірів”, – додають розслідувачі.

Водночас, ще один будинок на 450 квадратних метрів записаний на Ольгу Телятник, теж із Кременчука. Її чоловік Руслан Телятник з 2016 року очолює дочірнє підприємство "Київміськбуду" - "Київтранспарксервіс 1".

При цьому будинок на 400 квадратів записаний на Ларису Федорченко із Кременчука.

“Жінка є родичкою Руслана Федорченка – депутата Кременчуцької міської ради, а також директора компанії “Расмус” з орбіти Ігоря Кушніра та народного депутата Вадима Столара, який обирався до парламенту від ОПЗЖ. “Расмус” у попередні роки “світилася” у київських будівельних скандалах”, - йдеться у матеріалі.

Так, у коментарі журналістам Федорченко заявила, що на маєток у Козині запрацювала самостійно.

Розслідувачі виявили також, що ще одним маєтком на території володіє Тетяна Фідря з Кременчука - раніше вона була серед засновників компаній, які згодом переходили до дружини Кушніра Оксани.

А будинок на 300 квадратів, йдеться у розслідуванні, записаний на Світлану Кулакову із Харківщини. її син – Віталій Кулаков – адвокат, який представляв у судах інтереси “Київміськбуду”.

“Загальна вартість усіх котеджів тут може перевищувати 3.5 мільйони доларів. Будівельні роботи зараз на фінішній прямій та на території журналісти побачили значну активність робітників. Цікаво, що на об'єктах самого “Київміськбуду” у Києві така активність відсутня”, - наголошують журналісти.