Прокурор, підозрюваний у хабарництві, продовжує працювати та подавати декларації без родичів
Прокурор відділу Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора Андрій Грицан, який проходить у справі про отримання хабаря в 150 тисяч доларів, продовжує працювати на посаді та подавати декларації, в яких не зазначено жодних родичів.
Проживання та нерухомість: київська квартира без вказаної вартості
Андрій Анатолійович Грицан офіційно зареєстрований у селищі Козелець Чернігівської області, проте фактично проживає в Києві, де також вказав поштову адресу для кореспонденції.
У декларації прокурора зазначено, що він безоплатно проживає у квартирі площею 42,7 кв. м у Києві, право на яку він набув 21 грудня 2021 року. Власницею цієї нерухомості є Наталія Анатоліївна Грицан — ймовірно, його родичка, хоча в декларації немає уточнень щодо їхніх сімейних зв’язків.
Вартість квартири не вказана, що може свідчити про її отримання у спадок або в подарунок. Попри скромну площу, житло в Києві може коштувати від 1,5 до 2 млн грн, залежно від району.
Автомобіль та незрозумілі фінансові операції
У 2023 році Грицан придбав автомобіль Jeep Renegade 2016 року випуску за 400 тис. грн. Ця сума відповідає середній ринковій вартості для подібного авто з пробігом (близько 12-15 тисяч доларів у 2023 році).
Цікаво, що в розділі "Видатки та правочини" у декларації за 2024 рік зазначено продаж рухомого майна 23 квітня 2024 року, проте конкретний об’єкт не уточнено. При цьому Jeep все ще значиться у власності прокурора.
Дохід прокурора: зарплата, продаж майна та готівка
Основним джерелом доходу Андрія Грицана у 2024 році стала зарплата в Офісі Генерального прокурора — 1,24 млн гривень.
Також він отримав 150 тис. грн від громадянки Інни Однолько за відчуження рухомого майна. Чи стосується це продажу Jeep або іншого активу — незрозуміло, оскільки у декларації відсутні точні дані про цю операцію.
Серед заощаджень прокурор задекларував 100 тис. грн та 5 тис. доларів готівкою.
Чому немає родичів у декларації?
Найбільш суперечливим моментом у декларації Грицана є відсутність членів сім’ї, що означає, що всі доходи та активи вказані виключно за ним. У той же час, зв’язок із Наталією Анатоліївною Грицан, яка володіє квартирою, залишається неофіційно підтвердженим.
Нагадаємо, що Андрій Грицан є фігурантом справи про отримання хабаря у розмірі 150 тисяч доларів, але продовжує обіймати свою посаду та безперешкодно подавати декларації.
Дивіться також
