У США затримали фігуранта справи НАБУ Олександра Горбуненка

У Сполучених Штатах затримано Олександра Горбуненка, який в Україні є фігурантом гучного кримінального провадження НАБУ та САП.

Справу відкрили у березні 2020 року. За даними слідства, у 2019–2021 роках група високопосадовців і бізнесменів організувала масштабну корупційну схему, що завдала державі збитків на сотні мільйонів гривень.

До складу групи, за версією детективів, входили колишній голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко, а також Андрій Гмирін, Павло Присяжнюк, Микола Парсентьєв, Артур Сомов, Володимир Колот та Олександр Горбуненко.

Окремий епізод пов’язаний з діяльністю Одеського припортового заводу. Компанія «Агро Газ Трейдинг» постачала газ за давальницькою схемою, проте фактичний прибуток залишався у приватної структури. У 2020 році завод зазнав понад 1,2 млрд грн збитків, тоді як компанія могла отримати десятки мільйонів доларів прибутку.

Розслідування у справі триває.