🕵️♂️ Історія поліцейського Юрія Рибянського, виявилась значно складнішою
Справу, у центрі якої — привласнення поліцейським Юрієм Рибянським понад 400 тис. доларів, арештованих у межах кримінального провадження, детально проаналізували. Картина виявилась далекою від простої історії «поганий коп украв гроші».
Початок — грудень 2022 року. Дарницька окружна прокуратура Києва заявила про викриття підприємця, який нібито продавав гуманітарну допомогу під час воєнного стану. У провадженні №42022102020000110 (ч. 3 ст. 201-2 ККУ) фігурував власник Domio Group Вадим Чемер. Слідчі задокументували продаж 290 аптечок та двох тепловізійних прицілів на загальну суму 20 тис. доларів особі, що представилася волонтером.
У межах справи арештували значно більші суми: 305 тис. доларів, 34 тис. євро та 622 тис. гривень. Усе це роками зберігалося… в поліції. Також Дарницький РУП вилучив 91 дизельний генератор KALEJEN 9500ЕХ-ORAK та 3 генератори KALEJEN 9800ESSC-CRAFT. Усі ці дії узгоджували працівники прокуратури.
За даними захисту, Чемер купував аптечки й генератори за власний кошт та кошти свого польського підприємства. Фонд «Анчейн Україна» нічого йому не оплачував — поставки були волонтерськими. Адвокат вважає, що «волонтер», який нібито купував гуманітарку, був частиною провокації, метою якої було заволодіння коштами та майном бізнесмена на понад 10 мільйонів гривень.
Саме у цій схемі й «сплив» Юрій Рибянський. За версією слідства, він привласнив частину арештованих коштів. Йому повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ у провадженні №42025102020000095.
Та історія не зводиться лише до одного поліцейського. Керівником Дарницької прокуратури на момент подій був Віктор Логачов (нині — прокурор Чернівецької області). Процесуальним керівником у справі є Антон Онацько з Київської міської прокуратури.
Без участі прокуратури, судячи з усього, ця схема просто не могла б працювати.


