💸 Заступник голови АМКУ Максим Садига скористався програмою «єОселя» для покупки квартири за 4 млн грн
Заступник голови Антимонопольного комітету України Максим Садига задекларував отримання кредиту за програмою «єОселя» на суму 4 млн грн для придбання житла. Додатково він сплатив 1,75 млн грн власними коштами.
🏠 Що таке програма «єОселя»?
- Це державна програма доступного іпотечного кредитування з низькою процентною ставкою — 7%.
 - Частина процентної ставки може компенсуватися через «Укрфінжитло».
 - Садига оформив кредит у жовтні 2023 року на 20 років, а залишок за нього сплатив «Сенс банк».
 
❓ Хто такий Максим Садига?
- До призначення в АМКУ він два роки працював заступником голови Донецької ОДА з питань цифровізації при Павлу Кириленку, якого підозрюють у незаконному збагаченні.
 - Раніше працював прокурором у Києві, слідчим у Генпрокуратурі та НАЗК.
 - Незважаючи на посаду в сфері цифрових трансформацій, він не має досвіду роботи в IT чи кіберполіції.
 
💸 Майновий стан
- У декларації за 2023 рік Садига зазначив дохід у розмірі 1,74 млн грн.
 - Готівкові заощадження родини складають: 
- 420 тис. доларів;
 - 300 тис. грн.
 
 - Походження значної суми у валюті не встановлено.
 
🚗 Майно та транспорт
- У власності Садига — «ВАЗ-2121» (1988), придбаний у 2018 році.
 - Дружина, Оксана Садига, користується Toyota Camry (2011), яка належить Аллі Володимирівні Даценко.
 - Родина також винаймає паркомісце на 17 кв. м.
 
👩💼 Цікаві факти про дружину Садиги
- Оксана Садига, яка офіційно була безробітною, у 2024 році відкрила ФОП у сфері реклами. Це співпадає з тим фактом, що її чоловік займає одну з ключових посад у АМКУ.
 
🔎 Минуле та скандали
- У декларації Садиги не зазначено, яким майном він користувався у Краматорську під час роботи в Донецькій ОДА.
 - У 2024 році керівництво АМКУ призначило на чолі Південного управління обвинуваченого в корупції Андрія Борисенка, відомого через зв’язок із Риммою Ісаєвою, яка збирала хабарі за зменшення штрафів.
 
Ця історія викликає численні запитання щодо прозорості доходів і роботи посадовців у державних структурах. Громадськість очікує пояснень від Садиги та перевірки його діяльності відповідними органами.


