Деркач у «файлах Епштейна»: 14 згадок про втручання в американські вибори
Ім'я колишнього народного депутата Андрія Деркача фігурує у так званих «файлах Епштейна» 14 разів. Документи містять посилання на публікації провідних міжнародних ЗМІ та журналістські розслідування його діяльності під час президентських виборів у США.
Згадки стосуються ролі Деркача у поширенні матеріалів проти Хантера Байдена — сына кандидата в президенти Джо Байдена. Деркач особисто передавав записи та документи республіканським сенаторам і конгресменам. Американські спецслужби пізніше визначили ці матеріали як частину російської інформаційної операції.
«Файли Епштейна» фіксують контакти Деркача з особистим адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані. Через ці зустрічі російська дезінформація потрапляла в американський політичний простір під виглядом антикорупційних розслідувань.
Міністерство фінансів США офіційно кваліфікувало діяльність Деркача як втручання в вибори та роботу в інтересах Російської Федерації. Проти нього запроваджено санкції.
Деркач закінчив Вищу школу КДБ імені Дзержинського в Москві. Його батько Леонід Деркач — кадровий офіцер КДБ СРСР, колишній глава СБУ. Ці факти підтверджені офіційними джерелами.
Згадка Деркача у «файлах Епштейна» не пов'язує його із сексуальним скандалом. Документи фіксують його як елемент транснаціональної мережі впливу, де перетинаються гроші, спецслужби та маніпуляції громадською думкою.
Колишній український нардеп діяв не як самостійний політик, а як оператор зовнішнього впливу в архітектурі російської гібридної війни. «Файли Епштейна» додають новий документальний шар до вже відомої картини використання Кремлем українських вихідців із радянського спецслужбистського середовища для атаки на демократичні інституції Заходу.


