Естонська влада офіційно визнала Smart-ID

Департамент державних інфосистем (RIA) та розробник рішення Smart-ID - компанія SK ID Solutions (SK) уклали договір, згідно з яким послуга Smart-ID стала офіційним засобом аутентифікації при використанні державних електронних послуг.

Це означає, що для відвідування сайту eesti.ee тепер можна буде використовувати на рівних ID-карту, Mobile-ID та Smart-ID.

Це дуже важливий етап розвитку для RIA, який відповідає для засоби аутентифікації більш ніж для 60 установ державного сектора.

Раніше послуга Smart-ID в основному використовувалася приватним сектором, але також дозволяла користуватися е-послугами на сайтах Податково-митного департаменту та Комерційного реєстру.

Дозвіл на використання Smart-ID як засобу аутентифікації надала експертна група яка підтвердила, що послуга цілком відповідає високим стандартам процедури електронної ідентифікації особи.

Це означає, що Smart-ID як сервіс ідентифікації отримала таку ж високу оцінку, яку сьогодні мають ID-карту, Mobile-ID.

Треба додати, що у 2018 році сервіс ідентифікації особистості Smart-ID отримав найвищий по захищеності статус QSCD (Qualified Signature Creation Device).

Сертифікат QSCD означає, що зроблена за допомогою програми електронний підпис визнається рівноцінної з власноручним підписом у всіх країнах Європейського союзу.

"В Естонії налічується близько півмільйона користувачів Smart-ID і їх число постійно зростає. Вкрай важливо, щоб двері цифрової держави мали можливість безпечно відчинити якомога більша кількість користувачів. Різні засоби ідентифікації особистості дозволяють користувачам обирати найбільш зручні для них рішення, і без значних перешкод змінювати платформи", - повідомив керівник відділу електронної ідентифікації Департаменту державних інфосистем Маргус Арм

"Ми завжди казали, що хочемо домогтися максимально високої довіри до нашої електронної ідентичності. Якщо досі в Естонії сервіс Smart-ID не дозволяв використовувати всі електронні державні послуги, то тепер цей недолік усунуто", - додав глава SK ID Solutions Калев Піхл.

На даний момент в Естонії:

  • 230 000 осіб користуються сервісом Mobiil-ID;
  • 450 000 осіб активно використовують сервіс Smart-ID;.
  • 800 000 осіб декілька раз на рік використовують ID-карту.