Київміськбуд банкрут - Ігор Кушнір мультиміліонер

На ринку нерухомості у Києві склалася критична ситуація. Будівництво житла майже зупинилося, а «Київміськбуд» попросив у міста грошової допомоги у розмірі 1 млрд. гривень для завершення недобудов, проте отримав відмову.

Як повідомляє ТСН, на ситуацію на ринку новобудов під час війни вплинуло кілька причин. Основні з них – відсутність продажу, зростання цін на будматеріали, скорочення кількості кваліфікованих будівельників, несплата від інвесторів, які придбали житло на виплат, а також відсутність електроенергії та часті повітряні тривоги.

Саме ці причини призвели до зупинення робіт на будмайданчиках, стверджують у Київміськбуді. Президент компанії  Ігор Кушнір  закликав людей, котрі купили нерухомість за договорами розстрочки, платити. Він пояснив, що гроші підуть на будівництво кожного конкретного комплексу.

Варто нагадати, що раніше екс-глава «Укрбуду» Максим Микитась, підозрюваний у численних аферах, пред'явив інвесторам запис свого з Кушніром, у якому нібито останній досить різко прокоментував невдоволення інвесторів: «Під час війни можна взагалі, бл. без фасадів, без благоустрою, без нічого. Не подобається їм, хай не підписують. Нехай ідуть нах..й».

Але поки інвестори його холдингу залишаються без житла, сам Кушнір не має фінансових проблем. Більше того, за час керівництвом компанією його родина стала однією з найбагатших у столиці. Десятки об'єктів нерухомості оформлені на президента «Київміськбуду», а найдорожчі активи – літак, елітні квартири, компанії – на його дружину та дітей.

Проблеми з будівництвом у столиці виникли через російську агресію та запровадження військового стану, підкреслили в Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА. Там запевнили, що влада та забудовники намагаються змінити ситуацію, а також налагодити комунікацію між забудовником та інвесторами, які хвилюються з приводу своїх квартир.

Але й до повномасштабної війни Кушнір здавав будинки без комунікацій. OBOZREVATEL вже докладно писав про ситуацію у ЖК «Медовий». Там один із будинків не підключений до опалення, не закінчив благоустрій. Ще один приклад – ЖК «Райдужний». Його за термінами мали здати в експлуатацію ще до повномасштабної війни. А тепер пропонують інвесторам оформлювати право власності на квартири у будинках, які не підключилися до комунальних послуг. І якщо інвестори це зроблять, їм доведеться самостійно вирішувати проблеми із підключенням комунальних послуг. І вирішення цієї проблеми може коштувати десятки мільйонів гривень.

Питання про завершення будівництва житлових комплексів ПрАТ «ХК «Київміськбуд» розглядається, проте ні в КМДА, ні в «Київміськбуді» не можуть назвати точну дату, коли зможуть його поновити.

«За рік повномасштабної війни «Київміськбуд» вичерпав певну кількість запасів. На сьогоднішній день робиться все можливе, щоби фінансове здоров'я компанії було відновлено, і ми могли почати будувати нормальними темпами», – запевнив Кушнір.