НАБУ провело обшуки у екс-командувача військ зв'язку Володимира Рапка у справі системи “Дзвін-АС” для ЗСУ

Ці слідчі дії пов'язані з розслідуванням справи про ймовірне заволодіння бюджетними коштами під час створення автоматизованої системи управління військами «Дзвін-АС», повідомив журналіст Олег Новіков, який спеціалізується на висвітленні діяльності НАБУ.

За даними журналіста, разом з обшуками в Рапко відбулися обшуки у «фактичного власника» ТОВ «Айкюжн ІТ» (ексначальника Управління розвитку автоматизації ЗСУ), колишнього начальника військового представництва №2461 Міноборони Віктора Бивалькевича, ексначальника відділу організації застосування автоматизованих систем Управління та в самому помічнику. Управління з розвитку автоматизації ЗСУ.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, детективи НАБУ 25 квітня провели обшуки в Генштабі, які були пов'язані з кримінальним провадженням з розкрадання в особливо великих розмірах, здійснених військовими та посадовими особами під час виконання дослідно-конструкторських робіт при розробці системи автоматизованого управління військом «Дзвін-АС ». Раніше розслідувачі Bihus.info повідомляли, що на цю систему до Міноборони витратили 4 роки та 600 млн. грн.

Розробкою «Дзвін-АС» займалося ТОВ «Еверест Лімітед». Ця компанія була офіційним представником в Україні турецької компанії Aselsan, яка виробляє засоби зв'язку.

За даними «Мілітарного», система «Дзвін-АС» навесні 2022 року пройшла державні випробування та у грудні була прийнята на озброєння.