Злидні - найкращі ліки від лінощів?

Людина не тільки тварина колективна, а й вкрай лінива. Потрапляючи у "західню комфорту", він втрачає смак до життя. І лише проблеми повертають його до життя.

Дуже наочна карта «Середній вік жінок, які виходили заміж у 2021 році» демонструє, що чим далі ми рухаємося на Захід, тим вище середній вік жінки, яка одружується.

Картину доповнює кількість сімей у бідних країнах Сходу та кількість дітей у таких сім'ях. На Заході ви майже не знайдете сім'ю з двома дітьми, у той час, як на Сході і троє навіть не середнє значення! Як же так виходить?

Пояснювати таку тенденцію зростанням фемінізму в багатих та заможних країнах можна.

Можна і зростанням відповідальності жінок за шлюбні стосунки, бо багато хто з них сьогодні "носить штани" в сім'ї.

Однак усе це дуже хитромудрі теорії, і в реальному пояснюється куди простіше.

Основна мета створення сім'ї – діти. Зрозуміло, що у сучасних реаліях є й прагматичніші мотиви. Але давайте не будемо вдаватися до їхнього обговорення.

Де-факто така тенденція – це явний доказ твердження, що чим комфортніше життя, тим менше у людини бажання розмножуватися.

Жінки, а саме на їхньому ентузіазмі та бажанні будується і стоїть сім'я, втрачають інтерес до відтворення через комфорт у якому вони перебувають. Комфортні умови побуту розбещують нашу свідомість проблем, що прагнуть уникати, або просто шукає спокою, а не шукати їх.

Діти, якими б квітами та сенсом життя не були пожирають у величезних кількостях наш основний ресурс – час.

Не всі зніжені і в себе закохані істоти готові проміняти життя на безсонні ночі і постійну турботу.

Економічний компонент доповнює цю картину. Діти – це дуже дорого. І промисловість виробництва товарів та послуг для дітей - це підтверджує.

"Але стоп"! – скажете ви. Це ж тоді виходить, що ті, хто має всі умови, відмовляються від ідеї створення сім'ї і не наважуються на дитину, у той час, як такі, що не мають такої можливості і близько, переходять цей кордон і роблять самогубні кроки йдучи на три і більше дитини в сім'ї.

Так ось.

Ми спостерігаємо дивовижний парадокс людської сутності: можливість для нас - фактор, який нас від необхідності відвертає, а неможливість - буквально штовхає на подвиг!

Ми створені для того, щоб робити неможливе, а точка комфорту для нас фактично означає смерть!

 

P.S. Хотілося б тут подякувати всім, хто все життя вставляв палиці в колеса, але якось не виходить. Чому цікаво?