Скандал у світі футболу: Тренер Сергій Нагорняк підозрюється в ухиленні від сплати податків

Сайт FAKEOFF з посиланням розслідування журналістів 360UA, пише, що український футболіст Сергій Нагорняк, опинився в центрі скандалу про недекларування доходів. 

Так, при офіційному доході у 7400 гривень колишній футболіст, а нині тренер ФК "Епіцентр" у 2024 році придбав своїй дружині Світлані Нагорняк новий розкішний Mercedes із салону, за 2,5 мільйонів гривень.

Як таке сталось можливим? При тому, що для того щоб купити цей автомобіль на офіційну зарплатню, Сергію Нагорняку довелося б не їсти і не пити та відкладати гроші аж 28 років!

Звідки ж взялись гроші на новий Мерседес для дружини до тренера ФК "Епіцентр"? - Спробували відповісти журналісти у своєму розслідуванні.

Прибуткова дружба з агробароном Собуцьким

Цілком імовірно, що гроші на розкішний автомобіль Сергій Нагорняк отримав від агробарона Олега Собуцького відомого в публічному полі як патріота і бійця ЗСУ.

Власник ФК “Агробізнес” з Хмельницької області, великий друг Сергія Нагорняка та Олександра Гереги. Собуцький навіть намагався стати депутатом від партії власників “Епіцентру” – “За конкретні справи”, але не пройшов.

Разом із Собуцьким Нагірняк очолює керівництво Всеукраїнської спортивної “Асоціації Ветеранів Футболу України” або АВФУ.

Примітно, що прізвище Собуцького фігурує в історії про рейдерство ВАТ “Чернівецький хлібокомбінат” колишнім головним прокурором України – Піскуном. Про це свідчить той факт, що 18 березня 2003 року Наталя Чорна підписала договір дарування акцій хлібокомбінату Олегу Собуцькому. Акції Собуцький відразу продав чоловіку сестри дружини Піскуна - Юрію Триндюку.

У липні 2020 року віце-президента Української асоціації футболу (УАФ) Олега Собуцького довічно дискваліфікували за побиття арбітра Юрія Іванова після матчу з "Мінаєм". За свідченням очевидців, конфлікт виник через те, що суддю перекупили власники іншого клубу.

Вимагання у політика-початківця

Сергій Нагорняк засвітився в епізоді, який за всіма своїми ознаками нагадує шантаж або здирство. У 2019 році напередодні виборів до ВРУ Сергій Нагорняк заявив, Що друг сім'ї, а тоді політик-початківець, отримав від нього гроші у сумі 1,35 мільйона доларів, і за ці гроші він нібито обіцяв виплачувати Сергію 25% річних. Грошей Сергію Нагорняку не повернули, відсотки не виплатили.

При цьому жодних фактичних доказів передачі грошей обвинуваченому або документів, що свідчать про це, суду надано не було.

Як і на якій підставі було зареєстровано кримінальне провадження, яке жодної судової перспективи не мало?

Відповідь проста. Виявилося, що ініціатор цієї справи, Тетяна Грозна довгий час працювала в центральному апараті МВС, була помічницею екс-заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка, а її батько - генерал СБУ Євген Сергієнко, колишній голова відділу "К", який прославився тим, що у 2005 році році намагався захопити "Фокстрот", використовуючи спецназ СБУ “Альфа”, за що його згодом звільнили. 

Зрозуміло, що справа проти політика без доказів у суді розвалилася. Прокурор Самір Аллахвердієв заявив, що всі викладені Нагорняком факти – вигадка чистої води, і у серпні 2020 року закрив виробництво.

Ймовірно, це лише одна з відомих історій здирництва, і ми просто не знаємо про більш успішні спроби здирництва. Але факт залишається фактом. Сергій Нагорняк помічений у вельми свідомій спробі здирництва.

Російський слід

Оскільки Сергій Нагорняк позиціонує себе як великий патріот України, він повністю викреслив зі своєї біографії той факт, що його дочка Ольга, 1992 року народження. Після того, як у 2014 році закінчила КНЕУ ім.В.Гетьмана, спеціальності “Міжнародні відносини”. Вже 2015 року, незважаючи на війну, переїхала жити на Росію.

З відкритих баз даних вдалося встановити, що Ольга одружена з 1 серпня 2015 року, і проживає в Санкт-Петербурзі, у власній квартирі.

При цьому у державних реєстрах України інформація про реєстрацію шлюбу Ольги Нагорняк немає.

Також із баз даних нам стало відомо, що у 2020 році Ольга Нагорняк отримала громадянство Російської Федерації, але від громадянства України не відмовилася.

Чи може Ольга бути спонсором розкішного життя батьків України?

На даний момент відповісти складно, але версія зі підтримкою батьків дочкою Ольгою виглядає сумнівно. Хоча той факт, що родині Нагорняк можуть допомагати спеціальні російські силові структури, ми виключати не будемо. Такі часи.

Зарплата у конверті

У 2014 році, за дивовижним збігом обставин, власники мережі будівельних гіпермаркетів “Епіцентр” – сімейство Герег. купили собі футбольний клуб "Дунаївці", який у 2019 році став носити ім'я ФК "Епіцентр".

Родину Герег неодноразово звинувачували в тому, що в їхньому бізнесі є російський капітал, звинувачували у співпраці з Російською Федерацією, але на даний момент жодна зі справ ходу не отримала.

Проте, активна “волонтерська” діяльність Герег із залученням спортсменів вважається одним із способів відбілити свою репутацію та створити привабливу картинку для ЗМІ. 

За даними ЗМІ, офіційно Сергій Нагорняк заробляє 7400 гривень. Скільки платять Нагорняку у конверті - питання.

Схоже, що "Мерседес" Сергій Нагорняк купив саме ті гроші, які йому віддають у вигляді “чорної зарплатні”. 

До речі. Щоб підтвердити свою фінансову спроможність, попри відсутність офіційних доходів, Сергій купив Світлані не лише новий Mercedes-Benz C300 2022 рік, а й як приємний бонус – специфічний “сімейний” номер #3000 РТ.

Слід зазначити, що сам Сергій теж не на трамваї їздить. Його Mercedes-Benz GLE 350 2016 року, вартістю близько $55000, який він купив у 2020 році, отримав номер ##0003 РТ.

Яке послання зашифроване у цих літерах та цифрах – загадка.

Але загадка яка куди цікавіша: як при доході 7400 гривень, можна жити на широку ногу, купувати недешеву нерухомість та квартири?

І відповідь на неї, ми сподіваємося, знайдуть співробітники податкової інспекції, яким варто було б виявити інтерес до персони Сергія Нагорняка. 

Справжнього українського патріота, котрий приховує російський паспорт своєї дочки.