Як обрати електричний кабель: посібник для професіоналів та домашніх майстрів

Компанія EServer, відома як надійний постачальник мережевого обладнання, готова також запропонувати покупцям силовий електричний кабель на сайті ttps://e-server.com.ua/.

Які взагалі різновиди електричного кабелю представлені в магазині і як обрати потрібний — читайте нижче в нашій статті.

Різновиди кабелю в EServer

Різновиди та призначення кабелю залежать від його технічних особливостей, та всі моделі мають і загальні характеристики, що стосуються перш за все конструкції кабелю. 

То що ж таке кабель і в чому його відмінність від дроту?

Кабель представляє собою дві або більше ізольованих жил, переплетених між собою. Тим часом дріт — це всього одна жила. 

Кабелі розподіляються на кілька основних категорій, кожна з яких в асортименті запропонована на EServer:

  • телефонний;
  • кабель управління та контрольний кабель;
  • інтернет-кабель (вита пара та оптичний);
  • обмотувальний;
  • монтажний;
  • радіочастотний.

Про кожен різновид кабелю варто розповідати більш детально, бо вони мають принципові відмінності між собою й відрізняються за призначенням.

Телефонний 

Призначення цього різновиду максимально зрозуміле. Залишається лише додати, що в сучасних телефонних мережах застосовується кабель вита пара 3 категорії, спеціально розроблений для цих цілей.

Управління та контроль

Кабель управління ще називають кабелем керування. Найчастіше він використовується на виробництві в керуванні приладами, в системі охорони та телекомунікації, але також знайшов застосування й у організації побутового обладнання.

Інтернет-кабель

Чи не найчисленніший за різновидами кабель, що включає аж 9 категорій Витої пари, точніше — 5 основних категорій з додатковими.

Також сюди входить оптичний кабель, що застосовується для мережевого з’єднання так само часто, як і “кручена пара”. 

Обмотувальний 

Його призначення — забезпечення роботи електричних приладів, занурених у воду, наприклад — глибинних насосів. 

Якщо бути точними, то ці моделі являють собою не кабелі, а дроти, бо мають олну токонесучу жилу, вкриту багатошаровою ізоляцією.

Монтажний

Його основне призначення — стаціонарний та рухливий монтаж електрообладнання й радіоапаратури. При чому це може бути як власне кабель у прямому розумінні, так і одножильний дріт.

Радіочастотний

Цей різновид кабелю забезпечує з’єднання телевізійних пристроїв та радіообладнання з антенами. Вони чітко розрізняються за призначенням. Наприклад, пожежна сигналізація, телевізійна чи охоронна система.

Особливості та технічні характеристики кабелю

Кабелі будь-якого виду розрізняються за структурою, діаметром перерізу, ізоляційними властивостями тощо. Розглянемо основні з цих особливостей.

Переріз

Що більшу площу перерізу має електрокабель, то більше навантаження він може на себе взяти. Таким чином, кабель, наприклад, із діаметром провідника 16 мм може бути приєднаний до значно більш потужного приладу, ніж той, що має діаметр жили 1,5 мм.

EServer рекомендує уточнювати потрібну вам товщину кабелю у консультантів магазину. Це допоможе запобігти помилкам і порушенням у роботі обладнання.

 Кількість жил

Прямо пов’язана з перерізом і так само впливає на можливості використання кабелю.

В інтернет-кабелі число провідників відіграє вирішальну роль у швидкості обміну даними.

Тип встановлення 

Існує електропровід, призначений для зовнішнього монтажу під відкритим небом, а є такий, який може бути використаний лише в приміщенні. Це теж варто враховувати при покупці кабелю.  

Різниця полягає в опірності захисного покритті зовнішнім впливам — сонячним променям, вологості тощо.

Окремою характеристикою виступає температура експлуатації, адже використання в приміщенні не завжди передбачає відсутність низьких температур в зимовий період. Прикладом можеть служити такі споруди як неопалювані гаражі, підвали чи горища будинків.

Матеріал провідників

Матеріалом провідників може виступати мідь (що є бажаним), алюміній чи сплави кількох металів. 

Чому мідь — найкращий варіант?

Тому, що цей матеріал більш довговічний та має більшу електропровідність, завдяки чому не нагрівається. Це у свою чергу знижує загрозу виникнення пожежі й робить такий електричний кабель вдалим вибором.

Радіус вигину 

Не будь-який електрокабель можна згинати, утворюючи різки повороти. Якщо маршруті вашої проводки передбачені зміни напряму, зверніть увагу на те. яким може бути мінімальний радіус такого повороту без пошкодження кабелю.

Існує ще ряд особливостей, які впливають на функціональність кабелю. Наприклад, матеріал покриття, наявність екранування тощо. Купити кабель для проводки, який вам потрібен, допоможуть спеціалісти EServer. Просто зателефонуйте нам!