Олег Герман: "Важливо знайти себе і інвестувати з задоволенням!"

14 грудня у Києві відбувся Другий щорічний форум UkraineInvest "MAKE in UA" (Виробляй в Україні). Під час форуму, участь в якому взяли представники з більше ніж 50 країн світу, були презентовані основні економічні досягнення держави за рік, у т.ч. і програма залучення інвестицій у виробничий сектор економіки України "MAKE in UA".

Близько 30 спікерів, серед яких: представники влади, міжнародних організацій, ділової та інвестиційної спільноти України і світу, взяли участь в інтерактивних дискусійних панелях. Захід організовано UkraineInvest за підтримки Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України".

Нам вдалось поспілкуватись з учасником форуму чудовою позитивною людиною продюсером Олегом Германом.

Щодо форуму

"Форум дуже цікавий. Я його із задоволенням дивлюсь, слухаю і відчуваю. Я дуже сподіваюсь, що слова переростуть у справи, переростуть в інвестиції, в економіку, в реалізацію думок, ідей, які люди приносять сюди. Я впевнений, що тут, у нашій країні, яку ми так любимо, є маса можливостей, маса перепон, маса старої пострадянської ментальності, яку треба зжити, пережити і піти далі. Але те, що це вже є, як для мене це аргумент - це рух уперед.... Тому я із задоволенням послухав, побачив, і дуже сподіваюсь, що буде результат."

Про власні інвестиції в розвиток культури

"Перші інвестиції у мене були на початку 90-х. Ми з моїм близьким другом Володимиром Шейком, народним артистом України, диригентом, створили перший в країні приватний симфонічний оркестр "Україна", який возили в Італію, Францію, де у нас була велика ідея показати світові, що у нас в країні є не тільки фольклор, народна творчість, а ще у нас в країні є дивовижна музична культура (скрипкова, духова). Ми його створили, зробили. Я навчився через це бізнесу, оскільки потрібно було платити зарплату музикантам. Для мене було це величезним задоволенням.

Останнім часом це кіно. І я з задоволенням взяв участь у проекті, де знімався великий актор Жан Рено. Фільм називається "Cold Blood Legacy" (українською "Холодна кров"). Він вже пройшов по світовим екранам. Його можна знайти всюди і в інтернеті. На Амазоні продаються за 5 доларів копії. Для мене це були два роки радості, щастя.... Треба бути вдячним Держкіно України. Я вперше в житті щось отримав від держави. Була повністю підтримка... Коли ти бачиш результат, коли ти спілкуєшся з великим актором, іноді навіть випиваєш з ним червоне вино .... це і бізнес і задоволення, і насолода, і результат. 

Жана Рено безумовно запрошували мої французькі партнери...чотири продюсера (троє з Франції і я - українська молода людина). Французький режисер і сценарист Фредерік Петіжан написав сценарій і пропонував різним акторам. Зупинились на Жані Рено - але це довга історія. Шукали партнерів в Великобританії, в Канаді, а знайшли в Україні. І були щасливі... Коли перший раз приїхали в Україну, вони розглядали дахи, не ходять лі там ведмеді, чи є там снайпери. Але це було під час війни. Потім вони вже прилітали в нашу улюблену Батьківщину з величезним задоволенням. Більш того вони називали нашу Україну - "New Hollywood". І це правда, тому що вже багато знімаємо міжнародних проектів і внутрішніх...

Мені Жан Рено сказав за однією з вечерь: "Олеже! Навчитесь знімати історію про себе, про свою культуру!" - такий був кайф тоді. І це правда, що є що знімати." 

Побажання інвесторам

"Є різні шляхи інвестування, є різні індустрії, є різні великі ризики у країні. Я б поважав задоволення. Інтуїція живиться задоволенням, як кажуть великі психологи. Найбільш великі проекти - вони йдуть легко! Якщо це твоє - то це йде більш менш нормально.

Я граю в гольф. Я зупинився на думці, що життя - як гольф. Коли ти з усіх сил б'єш в землю: земля летить, м'яч не летить. Став правильно: 120 метрів! Так і в проекті. Ведеш якийсь проект: втрачаєш здоров'я, гроші - це не твоє! Коли твоє - воно все йде, подобається, гроші інвестуються правильно, гроші повертаються навіть як не дивно... Найти себе важливіше!"