🔥 "Мінне" поле для своїх: як Яценко і Лієв ділять донорські мільйони на розмінування

Нардеп Антон Яценко, добре відомий фігурант численних журналістських розслідувань, знову потрапив у скандал. Цього разу — в темі розмінування аграрних земель, де крутяться мільйони доларів міжнародної допомоги.

За інформацією джерел, Яценко був присутній на закритому засіданні Національного органу з питань розмінування при Міноборони, хоча за законодавством народні депутати не мають туди доступу. Для чого туди прийшов нардеп — питання риторичне, якщо врахувати інші деталі.

🧩 Як з’ясувалося, одна з компаній, що займається розмінуванням українських територій за гроші донорів, очолюється помічницею Яценка. Тобто нардеп не лише тисне на державні процеси, а й має пряму вигоду — через наближених осіб.

🤝 У цій історії фігурує і ще одне знайоме ім’я — Олександр Лієв, колишній посадовець Міноборони, який уже потрапляв у корупційні скандали. Сьогодні Лієв працює на Юрія Єфімова — впливового бізнесмена та підрядника Міноборони, який також торгує зброєю. За даними джерел, саме ця група лобіює компанії, які отримують контракти на розмінування.

💬 «Це вже не просто корупція — це монополізація доступу до донорських мільйонів під прикриттям гуманітарної теми», — кажуть наші співрозмовники в уряді.