🔺 Затримання міжнародного наркоторговця: у Київській області арештували громадянина Туреччини, якого розшукував Інтерпол

У Київській області правоохоронці затримали громадянина Туреччини Ішака Арслана (Ishak Arslan) (1978 р.н.), який перебував у міжнародному розшуку за запитом Федеративної Республіки Німеччина. Арслан фігурує у справі про участь у транснаціональному наркокартелі, що, за версією слідства, займався контрабандою героїну, кокаїну та MDMA в особливо великих обсягах.

🔍 Що відомо про справу

Згідно з ордером, виданим німецьким судом, Арслан підозрюється у щонайменше 12 епізодах незаконного обігу наркотиків протягом 2020–2021 років. Серед них:

  • закупівля, зберігання та реалізація понад 250 кг героїну;
  • організація поставок понад 1,2 мільйона таблеток MDMA (екстазі) до країн ЄС та Туреччини;
  • купівля кокаїну на понад 300 000 євро;
  • використання зашифрованих комунікаційних платформ EncroChat і SkyECC для координації злочинної діяльності.

Федеральне управління кримінальної поліції Німеччини (BKA) кваліфікує дії підозрюваного за низкою статей кримінального кодексу ФРН, включно з § 29a Закону про наркотики та § 25 і § 53 КК Німеччини (участь у злочинній групі та сукупність злочинів).

🏠 Де переховувався Арслан

Як нам стало відомо, на момент затримання Ішак Арслан перебував у квартирі в Київській області, що належить іншому громадянину Туреччини — Сельчуку Йогуртчуоглу (Selcuk Yogurtcuoglu). За даними джерел у слідстві, останній також фігурує у матеріалах українського досудового розслідування як особа, можливо причетна до наркотрафіку. Обшуки проходили і в помешканні де він сам мешкає.

У рамках провадження українські правоохоронці провели серію обшуків у помешканнях осіб, яких підозрюють у зв’язках із міжнародним наркобізнесом.

⚖️ Українська частина справи

Національна поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України — незаконне виробництво, зберігання та збут наркотичних речовин, вчинене організованою групою.

Слідство також розглядає версію, згідно з якою наркотики могли ввозитися на територію України під виглядом гуманітарної допомоги, зокрема в умовах воєнного стану.

📎 Юридичне застереження: згідно з Конституцією України, кожна особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді та підтверджено обвинувальним вироком.