50 молодих активістів та активісток опановували адвокацію в Advocacy Youth Academy

Учасниці та учасники із Донецької, Запорізької, Луганської, Дніпропетровської і Харківської разом з менторами і менторками досліджували тему внутрішнього переміщення і вчилися розробляти та реформувати політику інтеграції ВПО у своїх громадах. Проєкт був реалізований Благодійним фондом “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” у партнерстві з IREX в Україні в рамках проєкту СИЛА. 

Студенти та студентки прослухали лекції з адвокації та лобіювання, комунікацій, міжнародного права та локальних політик. “Кожен блок академії був цікавим, корисним, зрозумілим та необхідним”, — висловилася студентка академії Єлизавета Портнова із Бахмуцької територіальної громади. Важливим пріоритетом програми було дотримання карантинних умов, тож більшість заходів проходила в онлайн-режимі. За словами студенток і студентів, дистанційний формат не завадив їм отримати від академії максимум вражень. 

Навчання проходило не тільки у вигляді лекцій, а й в форматі інтерактиву. Багато учасників та учасниць відзначили, що їх найбільше вразила гра “Переселенська блуканина”. Ця гра допомогла студенткам і студентам ширше охопити проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, та надихнула працювати над їх вирішенням. Так, Лідія Бекдамирова із Запорізької територіальної громади навіть планує провести цю гру на базі свого університету, або залучити якомога більше людей до активізму. 

По завершенню Академії відбулася онлайн-вечірка, де учасники та учасниці змогли неформально поспілкуватися, познайомитися ближче та поділитися своїми враженнями. Багато студентів та студенток проєкту розповіли про ініціативи, які вони планують імплементувати після завершення навчання. Наприклад, Анна Таранік із Чугуїва об’єдналася з ще однією випускницею програми, Олександрою Спіріною, та менторкою Катериною Заславською, аби працювати над залученням молоді у громадський активізм. Частина випускників і випускниць також долучиться до роботи Рад ВПО при органах місцевої влади, щоб втілювати на практиці здобуті знання з адвокації та працювати над реалізацією прав внутрішньо переміщених осіб.

Хоча навчальний проєкт Advocacy Youth Academy завершився, робота продовжується. У рамках програми СИЛА планується ще багато заходів, націлених на згуртування активної молоді. 

Довідкова інформація

Ця подія стала можливою завдяки підтримці Державного департаменту США та IREX. Вміст є “виключною відповідальністю Благодійного Фонду “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” і не обов'язково відображає погляди IREX або Державного департаменту США.