ДБР оголосило підозру меру Ірпеня Олександру Маркушину за незаконний перетин кордону

Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило підозру міському голові Ірпеня Олександру Маркушину. Його звинувачують у незаконному перетині державного кордону України з використанням підроблених документів, що забезпечило внесення його до волонтерської системи «Шлях».

Суть справи

Розслідування встановило, що у серпні 2022 року Маркушин, перебуваючи у відпустці, незаконно виїхав за межі України під виглядом волонтера, використовуючи систему «Шлях». Під час повернення він не задекларував ввезення гуманітарної допомоги, яка могла б підтвердити правомірність його виїзду.

  • Дата виїзду: 24 серпня 2022 року через пункт пропуску «Рава-Руська – Хребенне».
  • Дата повернення: 30 серпня 2022 року через пункт пропуску «Долгобичув – Угринів».
  • Транспортний засіб: VOLKSWAGEN PASSAT (2020 року випуску, номерний знак AI 5550ВТ), який належить громадянину України Сергію Гаїні й перебуває у безоплатному користуванні Маркушина.

Згідно з офіційними документами, Маркушин у цей період перебував у відпустці, а його обов’язки виконував перший заступник міського голови. У журналі відряджень відсутні записи, що підтверджували б офіційне відрядження мера.

Поїздка в Італію

Маркушин перебував за кордоном шість днів, з яких два провів у Італії, у місті Терамо, провінція Абруццо. За інформацією журналістів, він проживав у готелі Roses Hotel, де провідав свою колишню родину. Решту часу, як встановило слідство, він проводив на відпочинку.

Правова кваліфікація справи

ДБР висунуло Маркушину підозру за частиною 2 статті 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 7 років із конфіскацією майна.

Реакція та перспективи справи

На момент публікації Маркушин публічно не прокоментував звинувачення. Громадськість вимагає прозорого розслідування, адже звинувачення стосуються особи, яка займає одну з ключових посад у прифронтовому регіоні.

Розслідування триває, а ситуація може стати черговим лакмусовим папірцем ефективності роботи антикорупційних органів України.