Коронавірус викликає погіршення інтелекту
Група вчених з Великобританії опублікувала в медичному журналі The Lancet результати масштабного дослідження, які однозначно говорять про негативний вплив Коронавірусу на рівень інтелекту. За даними дослідників, воно зберігається і після одужання від Covid-19.
Підозри про неврологічні ускладнення після Covid-19 висловлювалися давно - багато перехворіли скаржаться на тривалий «туман в голові», проблеми з пам'яттю і увагою, головний біль і депресію;
Один з характерних симптомів Covid-19 - втрату нюху і смаку - також пов'язують з порушеннями роботи центральної нервової системи;
Фахівці британських вузів за допомогою «Бі-бі-сі» провели анкетованих онлайн-дослідження розумових здібностей, яке проходило з січня по грудень 2020 року і якісно охопило 81 337 осіб - стільки людей надали всі необхідні дані;
Дослідження включало когнітивні тести Great British Intelligence Test, що використовують відмінний від тестів на IQ і більш точний метод, а також опитувальник на тему Covid-19 - був чи офіційний діагноз, які симптоми виявлялися, проходило лікування вдома або в лікарні, наскільки важко протікала хвороба, чи турбують тепер психологічні проблеми.
Результати людей, які перенесли Covid-19, вчені порівняли з показниками здорових людей з урахуванням статі, віку, раси, рівня доходу і освіти, і інших показників.
Дослідження виявило ознаки значного погіршення інтелекту у людей після перенесеного Covid-19.
Найсерйозніший удар Коронавірус завдав людям, які перехворіли на важку форму із залученням ШВЛ - їх глобальний зведений бал інтелекту знизився на 0,47 SD, що приблизно відповідає семи традиційним балам IQ.
Ті хто перехворів вдома легкою формою Covid-19 втратили в загальному 0,23 SD.
Для порівняння:інсульт призводить до середнього погіршення інтелекту на 0,24 SD.
Найбільших втрат коронавірус завдає здібностям до абстрактних логічних міркувань, планування і концентрації уваги. Відчутно погіршується вміння працювати з плоскими і тривимірними об'єктами.
Дослідники також вивчили можливий зв'язок між когнітивними порушеннями і часом, який минув з моменту захворювання. Вони проаналізували підгрупу людей, які проходили тестування в різний час після виявлення перших симптомів Covid-19 - від декількох тижнів до дев'яти місяців. Ніякої закономірності вчені не виявили - це значить, що потерпілий від Коронавірусу інтелект, швидше за все, не відновлюється з часом.