Нацполіція викрила шахрайську схему з фіктивним продажем дронів ЗСУ
Правоохоронці ліквідували організовану злочинну групу, яка привласнила майже 11 мільйонів гривень, ошукуючи покупців дронів, зокрема і для потреб Збройних сил України.
Зловмисники зареєстрували статус ФОП на підставну особу, після чого почали реалізовувати шахрайську схему: спершу надсилали невеликі партії дронів по 3–5 одиниць із частковою передоплатою, аби завоювати довіру замовників. Згодом пропонували купити велику партію за зниженими цінами, але вже з повною передоплатою. Після отримання коштів — зникали та блокували контакти клієнтів.
Крім того, група ошукувала й постачальників техніки: купували у них невеликі партії з відстрочкою платежу, сплачували повністю, а потім замовляли більший обсяг товару — і знову зникали.
За даними слідства, за дев’ять місяців злочинної діяльності аферисти встигли ошукати щонайменше дев’ять осіб на суму понад 10,7 млн грн.
Під час 15 обшуків у Києві, Тернополі та Львові поліцейські вилучили 53 дрони DJI Mavic, 152 злитки срібла, майже 740 тисяч доларів у різній валюті, комп’ютерну техніку, документи, мобільні телефони, а також два автомобілі.
За даними слідчих, отримані гроші фігуранти одразу переводили на «холодні» криптогаманці або рахунки фіктивних підприємств, після чого обготівковували кошти й розподіляли між собою.
До складу злочинної групи входили троє мешканців Києва та Тернополя. Організатору — 31 рік. Вони займалися підбором жертв, створенням фіктивних рахунків та криптогаманців, а також безпосереднім виведенням коштів. Усі транзакції задокументовані правоохоронцями.
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора всім трьом фігурантам, включно з організатором, повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 190 КК України — шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою в умовах воєнного стану. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Правоохоронці продовжують встановлювати інших потерпілих та можливих спільників зловмисників.