Причетні до корупції в Києві чиновники регулярно виїжджають з України під час війни

Зокрема мова про таких чиновників, як директор “Київського метрополітену” Віктор Брагінський, очільник “Київпастрансу” Дмитро Левченко, гендиректор КК “Київавтодор” Олександр Федоренко, голова Транспортного департаменту КМДА Руслан Кандибор, якого “Кличко, за чутками, волів би тримати за кордоном якнайдовше, щоб сховати від правоохоронців - бо у відношенні голови Транспортного департаменту відкрито вже дуже багато кримінальних справ”.

Не оминають у матеріалі і заступників Віталія Кличка: Миколу Поворозника, Петра Оленича, Вячеслава Непопа та Валентина Мондриївського.

Саме вони, за словами авторів, беруть безпосередню участь в організації схем та розподілі грошових потоків - звісно ж не обділюючи й себе. Тоді як курує всі найприбутковіші “годівниці” столиці екс-соратник Леоніда Черновецького та друг чинного міського голови Денис Комарницький з відома і потурання самого Віталія Кличка.

Але якщо мер столиці - посада публічна, і його перетини кордону, які щоразу висвітлюються, є бодай чимось обгрунтованими, то його зами і голови КП взагалі не мали б у такий час покидати Україну. Тим більше, що деякі з них, такі як Брагінський, Левченко, Федоренко - керують стратегічними підприємствами і мають доступ до надважливої інформації. Яку на нейтральній території можуть злити кому не треба, спричинивши шкоду Києву та всій Україні.

Звісно, скоріше за все урядовці столиці просто вивозять за кордон та вкладають там, в тому числі в нерухомість, награбовані з міського бюджету статки. Проте дуже хочеться сподіватися, що СБУ тримає їхні поїздки на контролі та фіксує небезпечні контакти з підозрілими особистостями.

А щодо власне неправомірного збагачення героїв матеріалу - то тут вся надія на незалежний антикорупційний орган - НАБУ. Яке, хочется сподіватися, зможе таки вивести всіх корупціонерів Києва на чисту воду.