У Львові правоохоронці затримали засновника інформагентства «Ньюз флеш» Володимира Крекотіна

У Львові правоохоронці затримали засновника інформагентства «Ньюз флеш» Володимира Крекотіна. У соцмережах одразу здійнялась хвиля обурення — мовляв, це наступ на свободу слова та тиск на медіа. Проте деталі справи свідчать: за ширмою «незалежної журналістики» криється історія з корупційною бронею, бізнесом на ухилі від мобілізації — і російськими грошима.

«Театральна» броня

14 січня Крекотін оновив статутні документи ТОВ «Ньюз флеш», яке є власником домену ua.news, додавши до КВЕДів нові види діяльності:

  • 79.90 — надання інших послуг бронювання;
  • 90.01 — театральна та концертна діяльність;
  • 90.02 — діяльність із підтримки концертів і вистав.

За версією слідства, ці коди були додані з єдиною метою — щоб оформити бронь від мобілізації для себе та ймовірно — продавати її іншим. У Міністерстві культури та Міноборони відомі подібні спроби маскування айтішників і комерсантів під «акторів балету». Вочевидь, журналісти — наступні в черзі.

Ua.news: хто за кадром?

Видання ua.news, яким керував Крекотін, фігурує в низці матеріалів як медіаресурс на іноземному фінансуванні. Основним донором порталу називають Альону Дегрік-Шевцову — підсанкційну банкірку, фігурантку справи БЕБ про міскодинг IT-послуг майже на 5 млрд грн.

Дегрік втекла з України після початку слідчих дій і, за наявною інформацією, зараз мешкає у Великобританії, де через компанію SMARTFLOW PAYMENTS LIMITED веде бізнес разом із Сергієм Баймаковим — громадянином РФ, випускником Челябінського держуніверситету та розробником фінансових рішень для російського ринку.

Шевцова у цій фірмі значиться директоркою, Баймаков — співзасновником. Компанія обслуговує російський бізнес, включно з партнерами з санкційного списку ЄС.

Мільйонер у погонах

Чоловік Альони Дегрік — Євген Шевцов, колишній заступник начальника головного слідчого управління Нацполіції, фігурував у рейтингу найбагатших правоохоронців. Згідно з декларацією за 2020 рік, сукупний дохід його родини склав понад 180 мільйонів гривень.

💬 Замість скандалу про «тиск на медіа», ця історія виглядає як схема прикриття російських інтересів, зловживання системою бронювання, і приклад того, як медійна вивіска може бути інструментом ухилу від відповідальності — як перед законом, так і перед країною.