У Маріуполі внаслідок обстрілів загинув оператор телеканалу «Сігма» Віктор Дєдов

У Маріуполі внаслідок обстрілів загинув оператор телеканалу «Сігма» Віктор Дєдов 

Підтверджено загибель через російську окупацію ще одного українського журналіста – головного режисера, старшого оператора маріупольського телеканалу «Сігма-ТБ» Віктора Дєдова. Журналіст із родиною перебував удома, коли у квартиру прилетіли міни. Про обставини загибелі, яка трапилась у заблокованому Маріуполі ще 11 березня, повідомила дружина Віктора Наталія Дєдова у соцмережі.

«Дві міни. Перша – у нашу спальню. Там я і мама. Друга – в нашу кухню. Там – Вітя… Я кричу «Саша!» у відповідь: «Мама, я тут!»… І тільки біля ліфта розумію: не бачу і не чую Вітю… Остання (його, - ред) фраза: «Саша, у мене нема світла!» І Саша дає ліхтарик, хоч у кімнаті світло. Сонна артерія. Вітя живе ще кілька хвилин, доходить до коридору і назавжди стає нашим світлим Янголом», - пише Наталія Дєдова.

Подружжя прожило разом 22 роки.

На жаль, Віктора не змогли поховати, бо за 4 дні через приліт снаряда будинок згорів.

«До відʼїзду з міста я більше не змогла зайти в квартиру. Двері – перекосило. Замок – заклинило. Ми ламали його, вибивали лутки. Скрізь гуркотіло, летіли міни, гради. Світ сходив з розуму. Але Вітя так і не пустив мене в квартиру. Я не знаю, як я тепер без його: «Мася, я скоро буду!».

«За кілька годин до трагедії ми лежали всі разом на ліжку. Було холодно. Саша мріяв, як знову поїде у Львів. Купить там круасанів, шоколад… А Вітя відповідав: «Синочку, все обовʼязково буде!» - написала дружина.

«Жахлива новина. Оператор від Бога! Кращого оператора не зустрічала», - говорить про Віктора Дєдова у коментарі для НСЖУ маріупольська журналістка Айна Чагір.

Айна Чагір – колишня директорка маріупольського телеканалу «TV-7», де Віктор Дєдов працював старшим оператором до переходу на телеканал «Сигма».

«..мій найкращий Майстер світла! Мій найкращий фотограф! Мій найкращий колега! Наш найкращий син, тато, чоловік та зять! Вибач, що немає твоєї могили. Нехай наш Маріуполь, який ти так любив фотографувати, стане твоєю небесною домівкою», - прощається із чоловіком дружина, відома місцева журналістка Наталія Дєдова.

Національна спілка журналістів України співчуває рідним і близьким, колегам талановитого оператора. Неможливо уявити той жах страшної війни, біль, який відчула родина Дєдових. Витримки вам, спокою, миру… НСЖУ фіксує воєнні злочини росії щодо працівників ЗМІ та передає інформацію до Європейської та Міжнародної федерацій журналістів.
Журналісти важливі!