Верховна рада прийняла закон про дистанційну роботу

Верховна рада прийняла в першому читанні законопроект, який законодавчо регулюватиме дистанційну роботу.

За проект закону №4051 у вівторок, 3 листопада, проголосували 311 нардепів.

Основне положення закону:

Розмежування поняття надомної і дистанційної праці.

Зокрема, в проекті закону сказано, що дистанційна робота виконується працівником поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за її вибором і з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

У той же час робота вдома виконується працівником за місцем його проживання або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, інвентарю) або їх сукупності.

У законі прописано, що роботодавець зобов'язаний ознайомити не менше ніж за два місяці співробітників з умовами та специфікою переходу на режим гнучкого робочого часу і забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням.

При надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено в трудовому договорі.

Крім того, працівникові, який має дитину віком до 3 років або доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, дається можливість виконувати свою роботу на умовах дистанційної роботи.

Нагадаємо, в Україні після шкільних канікул школярі старших класів перейшли на дистанційне навчання.

Молодші класи продовжили заняття в школах.