Володимиру Прокопіву: слідство інкримінує організацію схем виїзду «ухилянтів» за кордон
Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції 17 квітня вручили підозру заступнику голови Київської міської державної адміністрації, лідеру фракції «Європейська Солідарність» у Київраді Володимиру Прокопіву. За даними слідства, посадовець причетний до незаконного переправлення чоловіків призовного віку до країн ЄС під час дії воєнного стану.
Суть обвинувачень
Кваліфікація: організація та сприяння незаконному перетину державного кордону (ч. 3 ст. 332 ККУ), що передбачає до семи років позбавлення волі.
Механізм: за версією слідства, Прокопів нібито підписував службові листи та довідки, які створювали «підставу» для виїзду військовозобов’язаних під виглядом волонтерів або працівників критичної інфраструктури.
Позиція підозрюваного
У публічній заяві на своїй Facebook‑сторінці Володимир Прокопів назвав обвинувачення «абсурдними» та такими, що «мають суто політичний характер». Чиновник повідомив, що подав заяву про звільнення, аби «не триматися за посаду» під час досудового розслідування.
Контекст: майнові й земельні питання
Прокопів уже фігурує у низці журналістських розслідувань Bihus.Info:
Майно родини. За каденції посадовця його близькі придбали десятки квартир та офісів у столиці; джерела фінансування викликають питання.
«Туалетні» схеми із землею. Друзі посадовця, зокрема Андрій Стеценко (співвласник ТОВ «Бінатек»), оформлювали на себе комунальні будівлі‑«привиди», аби вивести під них земельні ділянки. Один із проєктів — 0,7 га на вул. Шовковичній, 39/1 (літ. «Б») поряд із БЦ «Парус».
Реакція міської влади та правоохоронців
КМДА. Віталій Кличко повідомив, що відсторонив заступника від роботи до завершення слідства.
Офіс Генпрокурора. Підтвердив підозру та уточнив, що готує клопотання про запобіжний захід.
Подальші кроки
Запобіжний захід Прокопіву має визначити суд найближчими днями. Джерела в правоохоронних органах повідомляють, що слідство перевіряє причетність інших посадовців КМДА та київських депутатів до схем із «ухилянтами» й земельних махінацій.
Деталі розслідування, у тому числі обсяги можливих хабарів та перелік фіктивних документів, правоохоронці наразі не розголошують, посилаючись на таємницю досудового слідства.