Чому картина Рєпіна "Запорожці" розкриває справжню сутність українців?

Нещодавно в одній приватній розмові коли я засудив традиційну радянську звичку замовчувати факти корупції, почув від співрозмовниці думку, що ці українці увесь час всім не задоволені. Все вони на владу грішать яку геть не поважають і не поважати не збираються.

Була ця думка нова для мене?

Ні.

Я вже не перший раз чую від іноземців, що українці дуже конфліктні та претензійні до влади від якої забагато вимагають. Що українці в душі всі "махновці".

 І я напевне не звернув би уваги на ці слова і цього разу, якби наступного ж дня, не почув від одного держслужбовця зауваження стосовно моїх некомпліментарних слів про владу:

"Олег. Ти звичайно правий, але не можна так говорити про владу" - заявив він, - "Чому? Тому, що вся влада від Бога. І тут вже неважливо яким чином людина її отримала, головне, що вона "помазаник божий" і ми повинні це визнавати"!

Розумієте? В еру технологічного прогресу наші шановні і не дуже можновладці все ще живуть в парадигмі минулого яка вимагає беззаперечного визнання і поваги до влади! Без жодної аргументації!

Але найважливіше тут не це. Завдяки чиновнику я зрозумів в чому справжня відмінність українців від інших представників великої сім'ї народів яких свого часу поневолив Третій Рим.

Ніхто з них (жоден раб) не міг собі дозволити навіть потайки допустити думку про неповагу до свого власника - господаря!

Бо що?

Правильно! Смерд, виступаючи проти влади - виступає проти Бога!

І тільки вільна (озброєна) людина може це дозволити.

Саме це і відобразив Ілля Рєпін на своєму шедевральному полотні.

Прості, але вільні люди пишуть володарю світу того часу (а згідно з регаліями саме так і було), наміснику Бога на землі, листа в якому в найбруднішій з доступних тоді форм пропонують султану поцілувати в місце яке найменше бачить сонце!

Розумієте тепер чому влада ніколи не поверне українцям право носити зброю?

Розумієте тепер, чому нас ніколи не зрозуміють сусіди по концтабору "СССР"?

Вони живуть в парадигмі: "Вся влада від Бога", у той час, як українці живуть в парадигмі "Де правда - там Бог", і не можуть мовчки дивитись на те як гвалтують їх країну.