Західна зброя або чому мені неспокійно.


Колишній директор ЦРУ Роберт Гейтс в одній своїй книзі стверджує, що США почали надавати допомогу афганським моджахедам за півроку до радянського вторгнення в Афганістан.
Цей факт підтвердив згодом і Збігнєв Бжезинський у інтерв'ю виданню "Нувель Обсервер" - "Так, згідно офіційної версії історії допомога ЦРУ моджахедам почалась у 1980 році, тобто після того як радянська армія вторглась до Афганістану 24 грудня 1979 року. Але реальність, яка трималась у секреті до сьогодні, є іншою: насправді президент Картер підписав першу директиву про таємну допомогу противникам прорадянського режиму в Кабулі 3 липня 1979 року. І в той же день я написав доповідну записку для президента в якій я йому пояснив, що, на мою думку, ця допомога потягне за собою радянське військове втручання.  (...) Ми не примушували росіян втрутитись, ми просто свідомо підвищили вірогідність того, що вони це зроблять".

Беззаперечним для істориків є той факт, що втягнення СРСР у повноцінну виснажливу війну в Афганістані було частиною детального плану США з руйнації "імперії зла". Почав втілювати в життя цей план Картер, а геніально реалізував та переможно завершив Рейган, який згадував, що їм вдалося довести СРСР до такого стану, що Горбачову нічого не залишалось, як підписувати все, що йому пропонувала американська сторона.

Нам треба усвідомити і визнати, що в світі геополітики нема місця сентиментам, там правлять інтереси і тільки інтереси. Там нема місця симпатіям чи навіть підтримці тих хто демонструє відданість "демократичним цінностям", якщо ця відданість суперечить інтересам бенефіцеарів "демократичних цінностей". Варто звернути увагу на дуже стриману позицію Заходу щодо недавніх подій у Казахстані, яка чомусь кардинально відрізнялась від того, як Захід сприйняв і реагував на протести проти Лукашенко у Білорусі. Нагадаю, 30% нафтової галузі Казахстану належить американським компаніям. Крім того, Казахстан світовий лідер з видобутку природного урану і покриває 40% світового попиту, чи варто говорити, що Франція, Японія, США, Канада мають частки у казахському урановому пирозі? Звісно, ми ж не будемо думати, що Захід подивився на "казахський майдан" примруженим оком через це, правда?

А тепер відверто, подобається нам чи ні, але ми, наша країна, для Заходу не є особливою цінністю, визнаймо це. З точки зору геополітичних гравців вищої ліги ми дикуни, ми "хвора держава", як каже політолог Віктор Небоженко і додам - не хочемо лікуватись, ми залишаємось на узбіччі глобального цивілізаційного процесу, ми роками нехтуємо шансами наблизитись до Західної цивілізації, розтринькуємо аванси та вперто не робимо кроків які від нас очікують. В системі Західних геополітичних цінностей та пріоритетів нам  навряд чи відведено чимось значно краще місце від того, яке мав Афганістан в кінці 70-х, а тому не варто  виключати, що в битві основних гравців на геополітичній шаховій дошці нам можуть відвести роль пішака-приманки для Росії, таку саму роль, яку колись відвели Афганістану задля пришвидшення економічного виснаження та  прискорення руйнівних процесів у СРСР.
Чим пояснити, що на восьмому році війни України з Росією  "занепокоєння" Заходу змінилось на конкретну військову допомогу, в тому числі сучасним озброєнням?

Я не стверджую, я міркую, і підстав до таких міркувань, як на мене, більше ніж хотілося б.