Публічне обговорення про створення офісу децентралізації
Пропонуємо до обговорення документ: МЕМОРАНДУМ про створення Київського офісу децентралізації (КОД)
Ваші побажання та пропозиції ви можете опублікувати онлайн і якщо вони наберуть необхідну кількість голосів їх буде додано до документу.
До участі запрошуються всі небайдужі представники громадянського суспільства.
Ми, представники неурядових громадських об'єднань, правозахисники, громадські активісти, журналісти, юристи та інші небайдужі громадяни, беручи до уваги зростаючу роль громади у розвитку демократії та визнаючи важливість технічної співпраці шляхом обміну інформації, досвіду та результатами досліджень у сфері деліберативної демократії та демократії участі, визнаючи спільний інтерес у просуванні європейських прагнень України, та враховуючи бажання представників громадськості зробити свій внесок в успіх процесу та реформи децентралізації в Україні, прийшли до наступної домовленості:
Сторони спільно розроблятимуть концепцію децентралізації міста Києва.
Сторони будуть сприяти широкому спектру співробітництва у галузі сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень, відповідно до чинного законодавства України, правил і практики.
Сторони об'єднують свої зусилля для співробітництва в галузі громадянської, екологічної, цифрової та медійної освіти для поширення обізнаності громадськості у сфері цифрових інструментів демократії.
Проводити моніторинг і аналіз діяльності відповідних Департаментів КМДА. Зокрема надавати експертну оцінку проектів програм:
“Електронна столиця” та пропозиції щодо ефективного використання бюджетних коштів.
Аналізувати ефективність діяльності Департаменту суспільних комунікацій у сфері розвитку громадянського суспільства, та налаштування діалогу між владою та громадою. Зокрема у сфері впровадження та використання інноваційних електронних інструментів комунікацій, включно з моніторингом та аналізом публічних заходів які мають впливати на стан громадського сектору в місті.
Згідно з законом України "Про наукову та науково-технічну експертизу" проводити громадську експертизу проектів інформатизації міста Києва.
Розробити систему невідкладних і ефективних заходів реагування на випадки виявлення схем, які мають ознаки корупції, включно з юридичною, інформаційною та іншою допомогою і підтримкою.
Поширювати просвітницькі та правові матеріали щодо підвищення рівня знань організацій громадянського суспільства в Україні. Зокрема, в інформаційній, адміністративній та інших сферах їхньої діяльності.
Взаємодіяти з усіма зацікавленими структурами, зокрема з міжнародними організаціями.
Просувати цінності прав людини та ідеї громадянського суспільства, ідеї прямої демократії, поширювати інформацію про діяльність громадських активістів, які діють на захист суспільно важливих інтересів.
Розпочати просвітницьку діяльність, спрямовану на підвищення обізнаності щодо громадської участі, поінформованості та співпраці між громадськістю та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
Офіс заохочує для подальшого використання органами місцевого самоврядування та організаціями громадянського суспільства в цілому програмних рішень розроблених учасниками або третіми особами.
Засади здійснення співпраці:
Сторони домовилися що співпраця має здійснюватися у відповідності на засадах порозуміння, взаємної підтримки, доброзичливості та взаємних інтересів.
Сторони домовилися що співпраця, як в цілому, так і окремими її діями повинна відповідати нормам чинного законодавства України та нормативним документам КМДА, звичаям ділового обороту.
Сторони домовилися здійснювати інформаційну підтримку співпраці.
Термін дії меморандуму:
Цей Меморандум набирає чинності з дати його підписання Сторонами і діє до 31 грудня 2025 року. Для продовження терміну дії Меморандуму Сторони укладають додаткову угоду до цього Меморандуму.
Будь-який спір, що виникає в результаті тлумачення чи реалізації цього Меморандуму, вирішуються за взаємною згодою сторін.