На карті Києва з'явилась "Гірка Дарвіна"

Столиця України не припиняє дивувати не тільки киян, але й усю українську спільноту. 

Лише нещодавно абсолютно, ну майже, усі  кияни познайомились і тепер вже точно знають про Гірку Крістера, аж раптом у лютому 2021 року в Києві з'являється ще одна гірка -  Гірка Дарвіна. І схоже, що ця гірка стане не менш відомою аніж гірка Крістера.

Все ж таки наші чиновники через свою діяльність/бездіяльність роблять неймовірні речі! Вони народжують громадянське суспільство, вони пробуджують громадську активність. Люди починають цікавитись історією, екологією, бомбосховищами, бюджетами, корупцією, культурною спадщиною.

Так сталось і на Печерську. 

27 лютого у ФБ з'явилась сторінка Гірка Дарвіна, яка присвячена старовинній київській місцевості у серці Печерських Липок.

Вже 28 лютого зібралась громада для порятунку гірки Дарвіна та житлових будинків Дарвіна 5, Дарвіна 7, Козловського 2, Козловського 4, Шовковична 38.  На сторінці з'явилась перша інформація про те, що  "5 лютого на замовлення гаражного кооперативу були незаконно - без жодних документів - зрізані дерева, які мешканці наших будинків висадили ще 1947 року. Була викликана поліція, подані запити до Землебуду, Благоустрою, КМДА, РДА, МВС, нардепів та депутатів Київради нашого округу, СУППР, департаменту земельних ресурсів, Головархітектури. На сьогодні від цих установ не отримано жодної відповіді. Цього тижня забудовники намагались встановити табличку про початок реконструкції підпірних стін на наших схилах. Знову була викликана поліція. Комісія Київблагоустрою та Зеленбуду 27 лютого підтвердила, що дерева були знищені незаконно, на жодні роботи уповноважені державні установи дозволів не давали. Тримаємо ситуацію на контролі."

Люди почали збирати історичні дані про ці місцевість.

"Гірка Дарвіна - це один із небагатьох зразків унікального печерського ландшафту - поєднання зеленої зони і пам'яток жилої архітектури. Це частина історичної місцевості Липки у Печерському районі міста Києва. Липки розташовані між вулицями Михайла Грушевського, Банковою, Лютеранською, Академіка Богомольця, Виноградним і Кріпосним провулками. По суті Липки - це плато, вершина урочища Клов, відомого з часів Київської Русі. У ХІ столітті тут було збудовано Кловський монастир, зруйнований 1240 року ордами хана Батия. Зараз на цьому місці знаходиться Кловський ліцей. Урочище Клов охоплює Кловське плато (власне Липки), Кловський узвіз, провулок Івана Мар'яненка, вулицю Мечникова, а також унікальну систему підземних споруд. Згідно Вікіпедії, назва місцевості походить від слова «клов» — вода, волога. У давні часи тут протікав Кловський струмок, що впадав у Либідь. На фото: Панорама Липок. Краєвид з боку Фундуклеївської вулиці (Богдана Хмельницького), 1886. Вулиця Шовковична - у різні періоди Левашовська, Лібкнехта."

Вже підготовлено перше звернення від громадськості і наразі збираються підписи:

"Звернення! Мешканці будинку за адресою Дарвіна, 5 звертаються до Вас із занепокоєністю тим, що на схилі над нашим будинком планується забудова – будівля громадського призначення (за адресою Шовковична 38Б, Шовковична 38). Зокрема, в межах підготовчих робіт забудовниками 5.02.21 року були незаконно вирізані дерева, про що нами була повідомлена поліція та подані заяви про вчинення злочину. 25 лютого представники забудовників встановили на нашій прибудинковій території табличку із повідомленням про старт реконструкції підпірних стін та схилу на підставі Повідомлення про старт підготовчих робіт за звіту Наукового інститут інженерних конструкцій. Проте вказана у табличці інформація не відповідає дійсності (дивіться Додатки). При цьому ЖЕД «Хрещатик», який є балансоутримувачем землі та підпірних стін про вирубку дерев та старт підготовчих робіт, а також проект реконструкції підпірних стін не був повідомлений. Просимо вас допомогти перевірити законність робіт, які проводяться за адресами Шовковична 38Б, Шовковична 38, Дарвіна 5 та запобігти незаконній забудові. Просимо врахувати те, що усі будівлі у кварталі є пам’ятками архітектури, а під територією за адресою Шовковична 38Б знаходиться бомбосховище, призначене для евакуації мешканців нашого будинку. У додатках наводимо фото, документи та знімки із міського кадастру. З повагою, представники ОСББ Дарвіна, 5"

Тому, Укрмедіа долучається до відслідковування та висвітлення ситуації на Гірці Дарвіна. Радимо подивитись першій сюжет, який було знято 28.02.2021 СПІЛЬНО з небайдужими киянами, які люблять своє місто!

Далі Є!

Уважно слідкуйте і поширюйте цю інформацію!