Новий Кабмін оптимізує уряд
В бізнесі злиття та поглинання – один з 5 факторів краху компаній (але, так само, інколи можливість для прориву).
Базові правила як це правильно робити: завчасна підготовка нової структури, перерозподіл функцій, цілей та узгодження орг культур.
Що стало підґрунтям для таких об’єднань і яка логіка – хотілося би знати. Але пряме, без аналізу функціоналу об’єднання завжди не правильно.
Зараз зливається в одне міністерство енергетики та міністерство природи (створюється міністерство енергетики та захисту оточуючого середовища). Зі спільного у них надра, щодо яких і ті і ті формують політику. А от як буде подолане ідеологічне протистояння природо охоронців і енергетиків важко уявити.
Перші за відновлювальні джерела енергії, а другим треба розвивати вугільну та атомну енергетику.
Також об’єднають міністерство культури, молоді та спорту.
Що буде з культурною спадщиною?
Мінкультури роками перекидав її з Мінрегіоном туди сюди.
У лоні будівництва її ризикували забудувати остаточно, а у відриві від нього (під Мінкультом) вона благополучно руйнується, оскільки майже зникла професія реставраторів (виховання яких залишилося під Мінрегіоном).
Культура може бути разом зі спортом, а от культурна спадщина (в частині архітектури) – точно має бути переглянута.
Мінагро об’єднається з Мінекономрозвитку і перетвориться у міністерство розвитку економіки торгівлі та сільського господарства.
Шляхом об’єднання з МЕРТ звісно, простіше буде запровадити ринок землі.
Але Мінагро скеровував діяльність структури з високими корупційними ризиками - Держгеокадастру.
А відсутність інтеграції існуючих і нових кадастрів та реєстрів – колосальна проблема, достойна, як на мене, навіть окремого міністерства. Невідомо, хто це буде робити. Хіба міністерство цифрової трансформації.
Сподіваюся, такий функціональний аналіз було чи буде проведено.