Піар чи некомпетентність? Інспектування Міністром інфраструктури і Народним депутатом України Центрального залізничного вокзалу
9 березня 2020 року в мережі Інтернет та на сторінці Народного депутата України Романа Грищука була розміщена інформація і відеоматеріал «інспектування».
Центрального залізничного вокзалу міста Києва Міністром інфраструктури України В. Криклієм та Народним депутатом Р. Грищуком. На відео міститься інформація від керівника територіального відділу поліції щодо наявної системи відеоспостереження, а саме:
- На Центральному залізничному вокзалі мається 230 відеокамер, з яких працює тільки 105.
- З працюючих 105 відеокамер всі низької якості.
- На території залізничного вокзалу розміщено 35 камер системи «Безпечне місто».
Міністром інфраструктури України Криклієм В.А. було публічно озвучено, що найближчим часом буде замінено старі і встановлені 230 сучасних відеокамер з функцією відеоаналітики.
Наша організація, яка спеціалізується у сфері технічних засобів безпеки, і зокрема в питаннях щодо розміщення і використання систем відеоспостереження в публічних місцях, проаналізувала дану інформацію і направило відповідні запити до Народного депутата України Грищука Р.П. та Міністра інфраструктури України Криклія В.А..
Народний депутат України Грищук чомусь не відповів на звернення, надіслане йому на офіційний e-mail ([email protected]).
Міністерство інфраструктури України уповноважило надати відповідь АТ «Українська залізниця». Листом від Департаменту з організації внутрішніх та міжнародних пасажирських перевезень АТ «Українська Залізниця» (див.) нас було проінформовано, що реалізація системи відеоспостереження на Центральному залізничному вокзалі міста Києва буде проводитися не Міністерством інфраструктури, як обіцяв міністр, а Комунальним підприємством «Інформатика» Київської міської державної адміністрації (КМДА) в рамках реалізації комплексної цільової програми «Електронна столиця». Тобто за гроші Киян. А структура Міністерства АТ «Українська Залізниця» - надасть тільки сприяння у реалізації комплексної цільової програми «Електронна столиця» на вокзальному комплексі Станція Київ-Пасажирський. Також цим листом Департамент «Укрзалізниці» надав інформацію, що комплексною цільовою програмою «Електронна столиця» нібито передбачено встановлення понад 200 камер відеоспостереження за рахунок коштів місцевих органів державної виконавчої влади і що пропозиції відділу поліції на станціях залізничного транспорту ГУ НПУ у місті Києві вже доведено до розробників проекту.
Бачення керівника нашої організації лист «Укрзалізниці» було розміщено у відповідному пості Народного депутата України Р. Грищука і отримали ось таку реакцію:
Тобто виходить, що Народний депутат вже не здійснював спільне інспектування Центрального вокзалу на предмет боротьби зі злочинністю та не робив спільних обіцянок найближчим часом встановити системи відеоспостереження і особисто контролювати цей процес (див. відео 48 мін), а здійснював контроль дій місцевої влади.
Наша організація продовжила роботу і відповідно до інформації і рекомендацій Департаменту «Укрзалізниці» направила письмові запити і інформацію до КМДА, Постійної комісії Київської міської ради і КП «Інформатика». В цих листах, окрім надання інформації, були поставлені такі конкретні питання:
- Надати нам інформацію, яким конкретним пунктом «Комплексної міської цільової програми «Електронна столиця» на 2019 - 2022 роки» регламентовано встановлення понад 200 камер відеоспостереження на території центрального залізничного вокзалу м. Київ.
- Чи розроблено вже проектна документація на встановлення систем відеоспостереження на територіїцентрального залізничного вокзалу м. Київ.
- Чи надавались до Вас (Департамент інформаційно-комунікаційних технологій) пропозиції відділу поліції на станціях залізничного транспорту ГУ НПУ у місті Києві щодо місць розміщення камер відеоспостереження і чи враховані вони розробниками проекту.
Очікувано ми отримали не зовсім конкретні відповідь від керівника Департаменту КМДА, що в Комплексній міській цільовій програмі «Електронна столиця» на 2019-2022 роки, на яку посилається Департамент «Укрзалізниці», відсутні бюджетні призначення на реалізацію встановлення засобів відеофіксації на території Центрального залізничного вокзалу. Тобто Департамент «Укрзалізниці» свідомо чи не свідомо надав нам недостовірну інформацію.
Також в листі міститься незрозуміла інформація, що ведеться підключення 22-х «чужих засобів фото/відео фіксації» до комплексної системи відеоспостереження.
Звісно, ми направимо цю відповідь, наші коментарі, нові запитання і чергові пропозиції до Міністерства інфраструктури, народного депутата Р. Грищука та Київради і КМДА з проханням повторно вникнути і розібратися, а також реалізувати надані обіцянки.
На сьогодні зрозуміло, що намагання зробити хорошу справу не маючи фахівців достатнього рівня і не бажання співпрацювати з спеціалізованими громадськими об’єднаннями призведе не тільки до порушень законодавчих і нормативних документів а і до суттєвих організаційно-технічних помилок.
При цьому питання – «Чи це була свідома піар акція,чи повна некомпетентність міністра інфраструктури і народного депутата України?» залишаються поки що без відповіді.
Робоча група Громадської організації «Всеукраїнське Об’єднання Спеціалістів Безпеки»