Відкритий лист до депутатів European Parliament

European Parliament вступився за те, щоб Віталій Кличко продовжував очолювати КМДА

Засідання РНБО по відстороненню голови КМДА перенесли на 23 червня.

Наступний тиждень обіцяє бути політично гарячим. Якщо у вас є, що додати, пишіть зараз, тому що ми готуємо листа на Європарламент про те, як ними зманіпулювали.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ДЕПУТАТІВ European Parliament

Зміцнення місцевого самоврядування в Україні та її столиці немає ніякого відношення до того, щоб залишати за Віталієм Кличко повний контроль за виконавчою гілкою влади у Києві. Навпаки, завдяки існуючий системі влада у столиці повністю монополізована та наскрізь корумпована.

Наразі системна корупція в КМДА існує саме тому, що Віталій Кличко поєднує посади голови державної адміністрації та міського голови.

Для прикладу візьмемо кейс із незаконною забудовою 400 гектарів земель державного агрокомбінату Пуща-Водиця, які знаходяться в Подільському та Оболонському районах міста.

Сьогодні ці землі по-суті вкрадено в держави, на них на Подолі вже побудовано "Варшавський квартал", на Оболоні передано під забудову в 2021 році. Тоді усім громадським активом Оболоні ми намагалися відстояти останні 37 гектарів земель агрокомбінату. Багато писали про це, декілька разів відбили незаконне рішення на сесії Київради, але потім програли.

Як голова КМДА, Віталій Кличко був зобов'язаний відстоювати ДЕРЖАВНІ ІНТЕРЕСИ та захистити державні землі або хоч отримати на аукціоні гроші в державну казну. 

Натомість як Київський міський голова, він сприяв тому, щоб ці землі були виведені за копійки під домовленість з одним інвестором. Київрада з третьої спроби проголосувала за містобудівний документ, так званий детальний план території, згідно з яким на цьому місці має з`явитися новий житловий квартал, на якому заробляють лише схематозники, а не держава чи місто, а люди (працівники агрокомбінату, місцеві мешканці) втрачають.

За 9 років одноосібного правління Віталія Кличка набралося безліч подібних прикладів. Факти свідчать про те, що він не виконує обовязки голови КМДА щодо захисту державних інтересів, а навпаки використовує цю посаду та посаду мера для відстоювання інтересів кола "знайомих бізнесменів", яким він, зокрема, за копійки роздає землі міста всупереч державним та міським інтересам. 

З нещодавнього. В лютому цього року він надавив на Київраду та віддав свій голос за передачу земель в межах прибережної захисної смуги річки Дніпро під будівництво ресторану його другу бізнесмену Ігорю Тинному. Нове будівництво на цих землях заборонено законодавством України, обєкти нерухомості на цих землях (кесон, залишки фундаментів від складів та гаражів, водонапірної башти, рятувальна станція) вкрадені в держави, але Віталій Кличко з трибуни Київради, підкреслю, публічно заявив, що юридичні моменти його не хвилюють, головне, щоб "його знайомий бізнесмен" побудував "не гірше, ніж ресторан "Прага".

Інший друг та офіційний радник Віталія Кличка бізнесмен Юрій Зозуля з 2015 по 2021 рік отримав по інвестиційній угоді 28 гектарів на острові Муромець для створення спортивного парку - усього за 100 тисяч гривень на рік (близько 8 тисяч гривень на місяць!). При цьому незаконно забудував ці землі (які теж знаходяться в межах прибережної захисної смуги річки Дніпро) 80 будівлями ресторанів, барів, саун без будь-яких дозвільних документів. Також на цих землях були незаконно вириті (із метою видобутку піску) декілька водойм. Більш того, крім наданих 28 гектарів були самовільно захоплені ще понад 10 земельних ділянок!

А прямо зараз, за аналогічною схемою "інвестиційного договору" для створення аналогічного "спортивного парку" по розпорядженню голови КМДА Віталія Кличко готується передати ще 17 гектарів прибережної смуги річки Дніпро на Оболоні. Поруч із цим місцем на вулиці Прирічній за 120 млн грн бюджетних коштів всупереч волі громади міста збираються побудувати велику парковку. Цей проєкт Віталій Кличко знов відстоює особисто.

Депутатам Європарламенту варто задуматись над подальшою долею європейських коштів, які вони будуть виділяти на відбудову України та зокрема її столиці, якщо буде збережена нинішня корупційна система.

Оскільки вже зараз Віталій Кличко, як Київський міський голова, 
маніпулює думкою європейців, коли випрошує в них гроші - 20 млн грн на будівництво в Києві мосту на Оболонський острів, який не є життєво важливим під час війни. 

Але водночас комунальні структури, підвідомчі Віталію Кличко, як голові КМДА, на будівництві Подільско - Воскресенького  мосту, що ведеться вже близько 30 років, розкрадають 104 млн гривень. На днях керівнику комунального підприємства з цього приводу оголошено підозру.
Втім, це не перший і не останній випадок розкрадання бюджетних коштів структурами КМДА. Службових осіб комунальних підприємств та посадових осіб КМДА постійно ловлять на подібних злочинах та на отриманні хабарів, але вони зберігають за собою різні посади в структурі КМДА. Наприклад, Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА, чи Володимир Моцюк, заступник директора Департаменту культури КМДА (до літа 2022 року був в.о. директора).

При цьому Віталій Кличко одноосібно контролює цей процес. З цією метою він добився прийняття Київрадою незаконного рішення про те, що під час воєнного стану саме він, а не начальник Київської міської військової адміністрації має право призначати і звільняти з посад керівників структурних підрозділів КМДА - департаментів.

В результаті, рішення про звільнення посадовців приймаються одноосібно, не враховують корупційні чинники, а тільки внутрішні домовленості різних причетних до мера бізнес спільнот. Зокрема, нещодавно Віталій Кличко одномоментно звільнив директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА нібито за похід в ресторан з дружиною у комендантську годину. Але досі не звільнив директора Департаменту культури КМДА, де тільки з початку року різні службові та посадові особи були затримані на хабарі, виявлені маштабні схеми розкрадання бюджетних коштів та схеми незаконного перетину кордону чоловіками призивного віку у складі музичних та театральних колективів. 

Рішення щодо відсторонення Віталія Кличко з посади голови КМДА сьогодні є найкращім засобом для боротьби із корупцією у Києві. 

Що ж до місцевого самоврядування в столиці України, то його треба підтримувати зовсім іншим шляхом, не голосуючи за конкретні персоналії в іншій державі, а, наприклад, стимулюючи та підтримуючи розробку та прийняття відповідного закону про столицю.