Як підготуватися до ЄВІ з англійської: план підготовки від А до Я

ЄВІ та ЄФВВ — це ключові елементи вступних випробувань для українських абітурієнтів, які планують вступати до магістратури. Обидва іспити є обов'язковими для зарахування до більшості магістерських програм у вищих навчальних закладах України. Підготовка до ЄВІ з англійської мови зазвичай це складний та тривалий процес, який потребує достатньо часу та зусиль.

Готуйтеся до ЄВІ з англійської мови разом з нами: https://speakwell.ua/courses/kursi-pidgotovki-do-ievi-z-angliyskoyi-v-kiievi, запишіться на курси та підвищте свої шанси на успішну здачу екзамену.

Структура ЄВІ

Цей іспит оцінює рівень володіння мовою за допомогою завдань, які тестують розуміння писемної мови, граматичних конструкцій та лексики. Основною метою є визначення здатності абітурієнтів до навчання на магістерських програмах, де викладання може здійснюватися іноземною мовою або вимагати високого рівня володіння нею. Він складається з двох частин: читання та використання мови (language use) й перевіряє здатність людини розуміти та використовувати мову на відповідному рівні. Існує декілька підрозділів та специфічні типи вправ

Читання:

 1. Multiple Choice Questions (MCQs): завдання з вибором однієї правильної відповіді з кількох запропонованих варіантів. Абітурієнтам потрібно уважно прочитати текст та відповісти на питання, що стосуються його змісту, головної ідеї, деталей, висновків або тону.
 2. True/False/Not Given (TFNG): необхідно визначити, чи є твердження вірними, хибними або такими, що не має інформації у тексті.
 3. Matching Headings: потрібно співвіднести заголовки з відповідними абзацами. Ця частина зазвичай містить від трьох до п’яти текстів, кожен з яких супроводжується кількома завданнями. Вони можуть бути різної тематики, а саме наукові статті, публіцистичні твори, уривки з книг та інші джерела.

Використання мови:

 • обрати правильний варіант для заповнення пропуску у реченні;
 • знайти та виправити помилки у запропонованих твердженнях;
 • утворити правильну форму слова для заповнення пропуску.

Кожна частина ЄВІ має свою систему оцінювання. Відповіді на завдання оцінюються відповідно до критеріїв, визначених УЦОЯО. Загальна оцінка складається з балів, отриманих за виконання завдань у всіх частинах іспиту.

Оцінювання проводиться за шкалою від 100 до 200 балів, де 100 — мінімально допустимий бал, а 200 — максимально можливий.

Як правильно підготуватися до ЄВІ з англійської мови?

Ось деякі ключові поради та рекомендації:

 1. Ви можете пройти пробний тест, доступний на сайті Українського центру оцінювання якості освіти або інших ресурсах. Це допоможе вам зрозуміти свої слабкі й сильні сторони.
 2. Якщо у вас є можливість, зверніться до викладача або репетитора, який допоможе вам визначити ваш рівень володіння англійською мовою. Фахівець зможе дати цінні поради щодо покращення ваших навичок.
 3. Складіть детальний план підготовки, встановивши конкретні цілі. Наприклад, ви можете поставити собі завдання щодня вивчати певну кількість нових слів або виконувати певну кількість вправ.
 4. Розподіліть свій час таким чином, щоб охопити всі аспекти іспиту: читання, граматика, лексика. Важливо забезпечити баланс між різними видами діяльності.
 5. Ознайомтесь із типовими завданнями ЄВІ, щоб зрозуміти, що від вас очікується на іспиті.
 6. Щодня вивчайте нові слова і фрази. Використовуйте спеціальні додатки для, такі як Anki або Quizlet, які допоможуть вам систематизувати матеріал і запам’ятати нову лексику.
 7. Читайте тексти різного типу і стилю: новини, наукові статті, художню літературу, публіцистику.
 8. Використовуйте якісні граматичні посібники та підручники, такі як «English Grammar in Use» Реймонда Мерфі. Регулярно виконуйте вправи для закріплення правил.
 9. Аналізуйте свої помилки та складіть список найпоширеніших з них.
 10. Регулярно пишіть есе та листи на різні теми. Це допоможе вам покращити навички письма і навчитися структурувати свої думки англійською мовою.
 11. Використовуйте мобільні додатки для вивчення англійської мови, такі як Duolingo, Memrise, Babbel допоможуть вам покращити знання у зручному форматі.
 12. Спілкуйтесь з носіями англійської мови або іншими студентами, які вивчають англійську. Це можна робити через мовні клуби, онлайн-платформи або соціальні мережі.
 13.  Дивіться фільми, слухайте музику, читайте книги англійською мовою.
 14. Дотримуйтесь здорового способу життя: правильно харчуйтеся, регулярно займайтесь фізичними вправами й забезпечте достатній сон.
 15. Використовуйте техніки релаксації, такі як медитація, йога або дихальні вправи, щоб знижувати стрес.

Дізнайтеся, як ефективно підготуватися до ЄВІ з англійської мови: https://speakwell.ua/blog/pidgotovka-do-evi-z-angliyskoyi-movi - ознайомтеся з нашим гайдом  та готуйтеся до іспиту ефективно.

Важливо не лише вивчати теорію, але й практикувати свої навички на реальних завданнях, зразках тестів та в мовному середовищі. Використовуючи вищезгадані поради, ви зможете ефективно підготуватися до іспиту, підвищити свої шанси на успішне складання ЄВІ та досягнення своїх академічних цілей.