⚖️ Суд зобов’язав БЕБ та Нацполіцію розпочати розслідування можливої корупційної схеми на Муромці за участі Кличка і Зозулі
Соломʼянський районний суд м. Києва ухвалою № 760/18880/25 від 09 липня 2025 року зобов’язав уповноважених осіб Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо ймовірного незаконного заволодіння земельною ділянкою рекреаційного призначення на острові Муромець у місті Києві.
Згідно з матеріалами, поданими до суду, до організації вказаної схеми можуть бути причетні міський голова Києва Віталій Кличко та його багаторічний партнер, підприємець Юрій Зозуля. Як стверджується в заяві, на базі підконтрольного ТОВ «Інноваційний спортивний парк» було створено структуру, яка за сприяння посадових осіб Київської міської державної адміністрації з порушенням норм земельного, водного та інвестиційного законодавства використовує понад 37 га землі рекреаційного призначення.
📍 Що відомо про договір
Формальною підставою для використання території став інвестиційний договір, укладений у 2015 році, який передбачав створення соціального спортивного простору. Однак, згідно з судовими матеріалами, частина території була фактично перетворена на комерційний об’єкт — із капітальними забудовами та передачею приміщень в оренду під розважальні та бізнес-структури.
У документах зазначено, що:
надходження до міського бюджету за користування територією відсутні;
орендна плата з об’єктів становить до 20 тис. грн на місяць, і надходить на рахунки приватних осіб, а не громади;
податкові зобов’язання, ймовірно, не виконуються належним чином.
У зверненні до суду вказано, що така модель дозволяє уникати оподаткування, порушує цільове призначення земельної ділянки та може створювати умови для незаконного збагачення посадовців та пов’язаних осіб.
🧾 Ще одне провадження — за рішенням Печерського суду
Також, за раніше поданими матеріалами, Печерський районний суд м. Києва ухвалою № 757/28623/24-к від 25 липня 2024 року зобов’язав уповноважених осіб Головного слідчого управління Національної поліції України внести відповідні відомості до ЄРДР за аналогічними фактами.
На момент публікації розслідування перебуває на початковому етапі. Ухвали судів не є доказом вини, а ініціюють лише обов’язок правоохоронців перевірити викладені у заявах обставини.
⚠️ Важливо
Редакція нагадує, що згідно з Конституцією України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в установленому законом порядку та підтверджено вироком суду, який набрав законної сили.
Ми слідкуватимемо за розвитком подій і оновлюватимемо інформацію відповідно до офіційних дій сторін.
Дивіться також
