Британські ЗМІ викрили злочинне угруповання SARN українського походження

Банда причетна до торгівлі зброєю, судових махінацій та розкрадання грошей на боєприпаси для ЗСУ. Українці Владислав і Леонід Кліщарі, батько і син, у змові з полковником та колишнім воєнним аташе в Китаї Олександром Мельничуком задіяні у низці компаній в Чехії, Словенії, Хорватії, США та наживаються на нашій оборонці. 

Так, словацька компанія SEVOTECH, співвласником якої є Владислав Кліщар, у серпні 2022 уклала угоду з українським «Львівським арсеналом» на поставку 100 тисяч мін Міністерству борони на суму 37 млн євро. Україна оплатила контракт, але товару не отримала. Винні уникають відповідальності, проживаючи в Чехії.

Також «чорні бізнесмени» Кліщари пов’язані з поставкою титановмісних руд з України російському підприємству «Кримський титан». Титан виробляла Об’єднана гірничо-хімічна компанія, а бізнес Кліщара знову виступив посередником. Він співпрацював з екс-заступником голови Фонду держмайна, який міг погоджувати контракти з чехами. Його провину в березні 2023 визнав ВАКС.

Відомо, що просуванням інтересів зловмисників в Україні займався політтехнолог Максим Андрущенко. Він доклав зусиль, щоб чеські компанії продовжили постачання українського титану до т.о. Криму.