Чиновник Янчук, відомий відпочинком у Санти, вніс 2,7 млн грн застави за іншу корупціонерку
Голова офісу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Михайло Янчук, відомий участю у низці корупційних скандалів, вкотре опинився у центрі гучної історії — цього разу він вніс 2,7 млн грн застави за іншу фігурантку корупційних справ, аби та не опинилася за ґратами.
Йдеться про Тамару Мазур, ексзаступницю міністра культури, яка фігурує в розслідуванні щодо спроб заволодіти майном державного підприємства «НКУ» за заниженою вартістю. За даними слідства, вона сприяла продажу об’єктів через підконтрольну фірму «Вест Прайт», з перемогою в аукціоні ще до його оголошення. Слідство триває.
Проте в історії є важливий нюанс: заставу за Мазур вніс державний службовець Янчук — особисто, з власного рахунку до ВАКС. І тут виникає логічне питання: що пов’язує двох корупційних фігурантів?
Сімейні та корупційні зв’язки
Як з’ясувалося, батько Михайла Янчука — Олесь Янчук — з 2014 року обіймав посаду директора кіностудії імені Довженка, яка підпорядковувалася міністерству культури. Саме тоді і саме під керівництвом Мазур розпочалися скандальні забудови території кіностудії під житлові комплекси.
Але для самого Янчука-молодшого це — лише черговий епізод у довгому списку сумнівних історій. Серед найгучніших:
"службове відрядження" у Лапландію, до будинку Санта Клауса, яке дивом збіглося з зимовими канікулами;
участь у схемах з постачання підроблених елементів живлення на десятки мільйонів гривень;
звільнення з Держводагентства через виявлену корупцію — після чого Янчук дивом опинився в НКЦПФР.
Санта, Фондовий ринок і Меморандум МВФ
На тлі цих історій директор НКЦПФР Руслан Магомедов продовжує публічно обурюватися через «Фрідом Фінанс», компанію, яка потрапила під санкції США, та закликає розслідувати махінації з грошима вкладників.
А от власний офіс під носом керівника перетворився на джерело корупційних скандалів, якого наче й не існує.
У той час, коли на сайті НКЦПФР публікуються гучні заяви про виконання Меморандуму з МВФ, структурний маяк щодо незалежної перевірки професійної придатності і репутації членів Комісії — провалено. Тобто жодної перевірки не було. А Янчук залишається обличчям регулятора фондового ринку України.
Іншими словами, боротьба з корупцією триває — але лише в телеграм-каналах, тоді як корупціонери платять застави один за одного, прикриваючись реформами.
🔍 Якщо треба — можу скоротити текст для соцмереж або зробити окремий тред у стилі "розбір з доказами".